ból w górnym odcinku cewki moczowej

napisał/a: marcex 2013-11-22 23:55
Witam!
Mam 28 lat. Od kilku miesięcy mam pewien dyskomfort życiowy. Otóż wszystko związane jest z bólem (ale takim dziwnym, nietypowym) w górnym odcinku cewki moczowej oraz takie lekkie parcie na mocz w tej cewce. Byłem w tej sprawie u lekarza rodzinnego potem u urologa, który to po wykonaniu badań nie powiedział konkretnie co mi jest – i tak mam tą dolegliwość już od około 5 miesięcy.
Jeśli chodzi o wyniki moczu i krwi - wszystko negatywne, również badanie PSI. Badanie perrectum nie wykazało powiększenia prostaty. USG też niczego nie wykazało (czy to w nerkach czy w pęcherzu itp.)
Dolegliwość jest na tyle dziwna że nie pasuje do typowych chorób.
- nie mam wycieku z cewki moczowej,
- nie boli mnie również cewka podczas mikcji, tylko około 10-15 minut po oddaniu moczu.
- nie swędzi mnie ujście cewki moczowej.
- nie mam zaburzeń wzwodu penisa.
- nie mam potrzeby oddawania moczu w nocy.
Najbardziej dziwi mnie fakt, że zawsze rano po przebudzeniu nic mnie nie boli – w ogóle nie czuje że coś mi jest. Podobnie jest również jak chodzę a nie leże, czy przykładowo uprawiam sport – to w tym czasie ten ból w miarę ustępuje. Nie wiem czy może to mieć związek ale zazwyczaj tak mi się wydaje po siłowni dolegliwości się nasilają – dopiero na drugi dzień. Również badając samoistnie prostatę poczułem że w odbycie mam parę miejsc bolących (tkliwych) – nie wiem, może to ma wpływ na to?.
Bardzo proszę o pomoc!
Z góry dziękuje