Ból w części lędźwiowej kręgosłupa.

napisał/a: metzvg 2014-12-28 20:59
Witam, odczuwam ból w dolnej części pleców od 2 tygodni, zacząłem go odczuwać po wyziębieniu organizmu - nie mogłem się skulić/podnieść. Po tygodniu gdy ból już prawie sam ustąpił próbowałem przesunąć mebel(podniesienie z przemieszczeniem), wtedy ból powrócił ponownie silniejszy. Udałem się do lekarza stwierdził, że to nie kręgosłup, a raczej mięsień. I dalej po tygodniu od wizyty u lekarza gdy już myślałem, że wyleczyłem plecy, podniosłem coś znowu i ból powrócił, ale na szczęście ból jest mało wyczuwalny. Ból nasila się podczas skłonów tułowia i wyginaniu odcinka lędźwiowego do przodu czyli w przeciwną stronę niż skłony tułowia.

Chciałbym się dowiedzieć co powoduje, że odczuwam ból?
napisał/a: metzvg 2014-12-29 08:56
Ponad 70 osób przejrzało wątek, a mimo to nikt nie udzielił nawet pół odpowiedzi, co wy ludzie tutaj robicie?
napisał/a: Matgra 2014-12-29 22:13
Proponuję wykonać rtg kręgosłupa i badanie ogólne moczu, gdyż takie bóle mogą być przyczyną chorych nerek, ale przyczyn może być wiele. Lekarz POZ powinien sie temu bardziej przyjżeć.
napisał/a: metzvg 2015-01-05 19:12
Zamierzam zrobić rtg odcinka lędźwiowego, tutaj pytanie: czy na prześwietleniu zawsze da się zobaczyć niepożądane zmiany, czy w ten sposób jeżeli na rtg nie będzie widać żadnych zwyrodnień, to będzie znaczyć, że ból jest spowodowany naciągnięciem prostownika grzbietu?
napisał/a: pablo16 2015-01-30 12:03
Witam sory ze zmieniam temat ale mam taki problem otóż w lipcu 2014r.podnioslem sztange o wadze 20kg na silowni i cos mi strzelilo w plecach ,bolalo mnie jakies 2 dni i wyskoczyla mi taka niewielka kulka na plecach myslalem ze mi to zejdzie ale mam to do dzisiejszego dnia ale tak to mi nic nie dolega nie boli mnie to, dlatego pytam was co mnie czeka czy jakas operacja?bardzo prosze o odpowiedz bo bardzo mnie to niepokoi
napisał/a: Andzrej 2015-01-30 23:02
Biszolin jest to naturalny żel, który polecam osobom z problemami z kręgosłupem do tego basen.
napisał/a: Mirandaona 2015-09-17 12:50
Od dłuższego czasu bolały mnie plecy, ale liczne obowiązki nie pozwalały mi wybrać się do lekarza. Na szczęście trafiłam na portal Znamtenbol.pl, który w szybki sposób zdiagnozował mój problem. To co wyróżnia go z pośród innych serwisów to anonimowość, błyskawiczność i przede wszystkim - skuteczność. Dzięki niemu dostałam adresy najbliższych placówek do których mogę się udać, by otrzymać dalszą pomoc. Pozwoliło mi to zaoszczędzić mnóstwo czasu.
rex_medica
napisał/a: rex_medica 2015-10-22 14:46
Polecam wykonanie badania odcinka lędźwiowego kręgosłupa za pomocą rezonansu magnetycznego, gdyż urządzenie to obrazuje znacznie lepiej niż rentgen. Pozwala uwidocznić nie tylko stan tkanki kostnej, ale również tkanek miękkich obrazowanej okolicy.