Ból uszu

napisał/a: mareks4 2009-12-06 12:28
Witam.Po krótce opiszę swoje problemy z uszami.Zaczeło się od bólu prawego ucha,uczucia
kłucia i
dyskomfortu.Udałem się do lekarza który stwierdzi nieżyt ucha.przypisał forcid oraz krople otinum
Po kuracji antybiotykowej problem nie znikną ,ból się nasilił i przeniósł się na lewe ucho.Po drugiej
wizycie dostałem do połknięcia dwa opakowani biseptolu .Po tej kuracji także problem nie znikną
bóle i kłucia w uszach pozostały bez zmian.Pojechałem do laryngologa prywatnie który stwierdził
lekkie zaczerwienienie i pzypisał krople floxal i maść sandoz.Kuracja tymi specyfikami miała trwać 3
tygodnie.Po zapuszczeniu kropli do uszu ból bardziej się nasilał.Leczenie przerwałem sam po 7 dniach.
Zrobłem prywatne wymaz z ucha który wykazał obecność Candida spp wzrost obfity.Teraz niewiem
co mam dalej robić .Do jakiego lekarza się udać.Jakie podjąć leczenie.Po tym całym leczeniu ból nie ustąpił ,odczuwam także uczucie kłucia i dyskomfortu.Dodam że często choziłem na basen.słyszę normalnie ,z uszu nie ma żadnych wycieków itp.Cały ten stan trwa ok 3 miesięcy.Doprowadza to mnie powoli do załamania Mam 37 lat.
Bardzo proszę o radę
Pozdrawiam Marek

,
napisał/a: Plopki 2009-12-07 10:32
Candida wzrost obfity = grzybica. Trzeba się tym koniecznie zająć - antybiotyk nie zwalczy grzyba, wręcz przeciwnie, to przez antybiotyki następuje zagrzybienie.
Polecam odpowiednią dietę + suplementy, ale co i jak dokładnie to trzeba ustalić z lekarzem homeopatą. Warto też poczytać (nie tylko na tym forum) o candidzie. Samą dietę można znaleźć w internecie.