ból uszu + częściowa utrata słuchu

napisał/a: brzyt 2009-06-28 00:24
witam,
na poczatku od razu napisze, ze zdaje sobie sprawe iz z takimi sprawami trzeba udac sie do lekarza, a nie szukac rady na forach internetowych. z pewnoscia tak tez zrobie i jak tylko bede mial chwile wolnego czasu to udam sie do specjalisty. niestety przez kilka najblizszych dni zapowiada sie taki nawal pracy, ze na lekarza znajde czas dopiero w polowie tygodnia (mam nadzieje!).
a teraz do rzeczy: kilka dni temu pojawilo sie u mnie uczucie zatkanego ucha. zdarza mi sie to dosc czesto mimo dbania o higiene uszu. lekarz twierdzi, ze po prostu wydziela mi sie wiecej woskowiny i nie jest to nic groznego. jak zwykle w takim wypadku stosowalem A-cerumen przez 4 dni. niestety nie pomoglo- mimo, ze zazwyczaj dolegliwosc ustepuje po 2-3 dniach. po tym czasie klopot pojawil sie w drugim uchu i do tego pojawil sie ból (w tym momencie zaprzestalem stosowania kropli). od tego czasu bol w uszach nasilil sie, nieduzo, ale jednak. do tego nasilila sie czesciowa utrata sluchu. caly czas mam wrazenie, jakby wleciala mi woda do uszu.
czym moze byc to spowodowane?
zaznaczam, ze laryngolog instruowal mnie nie raz jak mam czyscic uszy i zawsze sie do jego wskazowek stosowalem.

z gory bardzo dziekuje za odpowiedz

pozdrawiam
napisał/a: niki009 2009-06-28 01:39
Moze to byc zapalenie ucha. Sam nie wyleczysz, potrzebny laryngolog i prawdopodobnie antybiotyk. Staraj sie nie zwlekac z dlugo z wizyta u lekarza gdyz nieleczone zapalenie ucha moze niesc za soba powazne powiklania.Pozadrawiam
napisał/a: brzyt 2009-06-28 12:08
jakos w ogole nie pomyslalem o tym z tej strony. dziekuje za sugestie, chyba masz racje biorac pod uwage to, ze dzisiaj bol sie nasilil. postaram sie wyrwac z roboty i isc do lekrza jutro
napisał/a: niki009 2009-06-28 12:34
Jezeli bol sie nasilil to bardzo prawdopodobne ze moze to byc zapalenie ucha, postaraj sie pojsc jak najszybciej do lekarza, zeby nie miec potem wiekszych problemow. Pozdrawiam:)
napisał/a: joamaj8 2009-07-02 12:59
witam z lekarzami czy tez bez nich czlowiek tak samo cierpi takie jest moje zdanie . ja mialam zatkane ucho przez kilka dni az w piatek nie wytrzymalam i pojechalam do szpitala w jednym z nich okazalo sie ze akurat nie maja laryngologa w piatki:/ wiec pojechalam do innego do Śremu tam sciagneli laryngologa az z domu specjalnie przyjechal i co...owszem przyjela mnie pani doktor ale nagrzebala mi w uchu bolalo na maxa cos mi nacinala czy nakluwala niby mialao byc lepiej a tu dupa d dzis sie mecze jade cioagle na tabletkach przeciwbolowych wiec dzisiaj jade znowu na pogotowie bo spuchlam cala a zapisany antybiotyk nie pomaga a powiedzialabym wrecz ze jest jeszcze gorzej wiec uwazajcie na lekarzy....pozdrawiam !!
napisał/a: niki009 2009-07-02 20:33
A moze jest to zwiazane z zebem skoro spuchlas? Jaka diagnoze postawila lekarka? Jaki antybiotyk przyjmujesz?