bol uda i nogi po stronie zewnetrznej do kolana

napisał/a: ssssssswsawqw 2008-06-06 21:54
od pewnego czasu mam bóle od kolana w góre do uda po zewnetrznej stronie. najbradzije nasila sie kiedy chodze. najgorsze jest to ze poza bólem bardzo utykam na ta wąłsnie noge która boli. wczesniej mialam bole w odcinku ledzwiowo krzyzowym przechodzacy do posladka. chodziłam na masaze i kregosłup przestał mnie bolec ale została własnie ta noga. czy miał ktos podobny problem?? prosze o odpowiedz. napiszcie cokolwiek. jakie moge robic cwiczenia, czego nie robic, do jakiego lekarza sie teraz udac.
napisał/a: ACUSTIC 2008-06-08 10:49
Jeśli miałeś problemy z kręgosłupem lędźwiowym to powinieneś się udać do neurologa i poprosić o skierowanie na badanie rezonansem magnetycznym , być może masz w tym odcinku kręgosłupa jakieś zwyrodnienia albo przepukliny , objawy jakie opisujesz mogą na to wskazywać.
napisał/a: ssssssswsawqw 2008-06-10 21:11
robiłam rezonans magnetyczny i wyszło ze mam centralno boczna wypuklina skierowana na lewa strone. L3-L4 zeslizg przedni ok 4 mm prawdopodobnie przerwanie wiezin luku kregu L3. na poz. L4-L5 i L5-S1 okrezne bulging disc- wypukliny krazkow miedzykregowych modelujace worek oponowy - nie uwidoczniono ucisku na korzenie nerwowe. na pozostałych poziomnach nie stwierdza sie ucisku na worek oponowy i korzenie nerwowe. zmiany zwyrodnieniowe w krazkach miedzykregowych L3- L4 do L5-S1 dehydratacja i obniżenie wysokości krązka L5-S1.strefy zwyrodnienia tłuszczowego szpiku w trzonach kregow L5 i S1..... to jest w skrócie. lekarz powiedział mi ze ta noga która mnie boli to jest wszystko od kregosłupa. sama juz nie wiem czy to jest prawda. jakie cwicznie moge wykonywac zeby mi sie nie pogarszało?? zeby stan sie nie pogarszał? i mam jeszcze jednoi pytanie. czy to normalne ze jeden posladek mam wiekszy a drugi mniejszy? no i ten mniejszy jest od nogi chorej.