ból uda i kręgosłupa

napisał/a: ela28 2007-05-21 09:28
Od dłuższego czasu odczuwam dziwny pieczący ból promieniujący od kręgosłupa do prawego uda i odwrotnie, ból ten nie występuje zawsze, ale jak sie dotkne czyms ostrym np paznokciem uda lub jednego z kreków lędźwiowych to zaczyna piec. Miałam prześwietlany kręgosłup, ale nic tam nie było złego,prócz lordozy. Zresztą lekarze twierdzą że jest w porządku bo nie mam ograniczeń ruchowych. Dla mnie to jest troche dziwne, zwłaszcza,że mam to od 1,5 roku od kiedy miałam wypadek. Miał ktoś coś podobnego? Proszę o jakieś rady. Bo ja jestem juz zdezorientowana.
napisał/a: Peter 2007-05-21 10:31
Mogę przypuszczać, ze wskutek urazu (wspomina Pani o wypadku) doszło do uszkodzenia gałązek czuciowych nerwu (być może biodrowego lub innego), co odczuwa pani jako piekący ból. Określa się w medycynie taki ból jako parestezja. Jest duży problem z leczeniem takiego stanu, bo medycyna konwencjonalna niewiele ma do zaoferowania. Proces regeneracji nerwów jest procesem bardzo długotrwałym i nie zawsze dochodzi do odbudowy prawidłowej struktury neuronu zapewniającej właściwe przewodnictwo. Osobiście uważam, że możnaby spróbować lek homeopatyczny o nazwie Neuralgo-Rheum Injeel firmy Heel. Jest on w postaci zastrzyków. Minimalny czas stosowania to 6 tyg. z częstotliwością 1 dawka co 2 dni.
napisał/a: ela28 2007-05-21 23:21
A ten lek to pewnie na recepte jest.
napisał/a: Peter 2007-05-22 07:26
Raczej tak. Ale niektóre apteki sprzedają. Problem natomiast w tym, kto Pani go poda. Spróbować przekonać lekarza, może się uda.