Ból ucha i przytkany słuch po płukaniu nosa solą

napisał/a: darkbase 2014-11-21 10:28
Witam,

z zaleceń mojego laryngologa stosuje codziennie rano i wieczorem płukanie nosa wodą z solą morską. Wciągam nosem wodę z solą po czym wydmuchuje. Jestem trochę przerażony gdyż dzisaj z rana przy płukaniu nosa poczułem ból w lewym uchu po czym dalej czuje ból w uchu jak włoże palca a co najważniejsze gorzej słyszę na to UCHO!! Jest jakby przytkane, ale mija już trzecia godzina i nic się nie oddtyka :( mam pytanie jak temu zaradzić i co to w ogóle za metody, skoro powodują ból ucha i pogorszenie słuchu?? Pozdrawiam
napisał/a: kasia971 2014-11-21 15:01
Niestety, ale nos trzeba bardzo delikatnie wydmuchiwać i zawsze tylko jedna dziurką, a nie obiema na raz.
napisał/a: darkbase 2014-11-21 16:01
tak, wydmuchuje jedną dziurką, ale nie zawsze delikatnie, natomiast od mojej lekarki nie usłyszałem wlasnie żadnej porady odśnośnie sposobu płukania nosa, dostałem jedynie zalecenie płukania i nic więcej.
Byłem już na wizicie u leakarza dzisaj i wyszło, że oprócz przeziębionych zatok mam zapalenie ucha, dlatego lekko boli i dlatego na nie słabiej słyszę. Biorę antybiotyk 2 x 500mg o nazwię Xormiax i mam nadzieje, ze to zapalenie szybko przejdzie. Pozdrawiam
napisał/a: radek07 2014-11-21 21:44
W jaki sposób płuczesz nos - przy pomocy butelki czy zasysając wodę z dłoni?