Ból twarzy, stan podgoraczkowy od ponad 2 miesiecy.

napisał/a: on_dolnyslask 2009-12-13 15:26
Witam od ponad 2 miesiecy męczy mnie ból nosa oraz policzków. Nikt nie potrafi mi doradzic co mi dolega.

Opisze u jaki lekarzy juz byłem i jakie badania miałem zrobione. Wszystko zaczeło się na początku października wtedy złapało mnie lekkie przeziębienie. Ogolnie katar i ból gardła (katar przezroczysty). Po tygodniu dalej bolało mnie gardło wiec otrzymałęm od lekarza bioparox. Niestety zaczeły sie lekkie bóle głowy wiec udałem sie do laryngologa zlecone zostalo zrobienie zdjecia rtg zatok i wymaz z nos. Jak sie poźniej okazało zarówno wymaz jak i zdjęcie nie potwiedzały zapalenia zatok. Po kolejnym tygodniu bólu wybrałem sie do innego laryngologa celem konsultacji gdyż ból mimo wszystko nie ustąpił. Wykonany został wtedy wymaz z gardła i nosa, badania na hlamydie oraz dostałem skierowanie na tk zatok. Bo otrzymaniu wszystkich wyników okazało się, że zatoki są czyste ujścia zatok drożne i nie ma stanów zapalnych a wymazy idealne. Pani laryngolog powiedziała ze z jej strony nic juz więcej nie można zrobić. Ból jak był tak dalej dokuczał, szukałem wiec dalej jako że miałem kiedyś problem z ósemkami a jeden do tego czasu nie było widać wybrałem sie do chirurga szczękowego okazało się iż jedna z górnych ósemek jest zablokowana i trzeba ja usunąć, myślałem wtedy że wkoncu mój koszmar się skończy jednak nic bardziej mylnego mimo usunięcia zęba ból jak był tak jest dalej do dnia dzisiajszego.
Nie wiem sam co mam już zrobić i do kogo udać sie po pomoc. Jestem młody mam dopiero 20 lat ale ten ból powoli staje sie nie do zniesienia jest ciagły i nieprzerwany. Moja temperatura ciała wacha się od 36,8 do 37,1. Może ktoś wie gdzie mam się udać i co zrobić aby znowu żyć normalnie ??
napisał/a: Hubert@ 2009-12-13 17:14
Może to była infekcja wirusowa, wtedy pomógłby np Groprinoisn/Isoprinosine. Czy nie było żadnego nalotu ropnego w gardle lub migdałkach?
napisał/a: xxyz 2009-12-13 18:02
Czy robiles zdjecie pantomograficzne? Jeśli nie to warto zrobic.
Czy te bole są bardzo silne, czy są stale czy napadowe?
napisał/a: on_dolnyslask 2009-12-13 18:14
Hubert@ napisal(a):Może to była infekcja wirusowa, wtedy pomógłby np Groprinoisn/Isoprinosine. Czy nie było żadnego nalotu ropnego w gardle lub migdałkach?


Nalotu ropnego nie było spływało po gardle troche ale było to przezroczyste jak żel.

xxyz napisal(a):Czy robiles zdjecie pantomograficzne? Jeśli nie to warto zrobic.
Czy te bole są bardzo silne, czy są stale czy napadowe?


Tak robiłem zęby mam zdrowe. Nie są to bardzo mocne bóle jednak jest to ból ciągły można powiedzieć ze ból w połączeniu z takim jakby uciskiem.

Obecnie tzn od wczoraj czuje lekko przytkane uszy czy to może podowowac taki ból dodam ze w okolicy uszu nie odczuwam bólu.
napisał/a: on_dolnyslask 2009-12-16 18:38
Miał wiec ktos cos podobnego czym to moze byc spowodowane dodam jeszcze ze mam powiekszony jeden węzeł chłonny na szyji i jest to po tej stronie po ktorej ten bol na policzku jest najbardziej wyraźny.