Ból sutków i tabletki antykoncepcyjne

napisał/a: Moonshadow 2014-01-03 13:20
Witam, mam pytanie odnośnie piersi a konkretnie sutków. Dzisiaj zauważyłam, że są nabrzmiałe i trochę bolą. Zażywam tabletki antykoncepcyjne od około roku, niedawno lekarz przepisał mi inne, gdyż po poprzednich dostawałam plamienia. Blister kończy mi się za trzy dni, i czy możliwe, ze sutki bolą przed zbliżającym się krwawieniem? Dodam, że wcześniej nigdy mnie nie bolały (no, może zanim zaczęłam brać tabletki), dlatego trochę się niepokoję, czy wszystko jest w porządku...
Proszę o poważne odpowiedzi!
napisał/a: wikam2 2014-01-04 20:23
Bardziej skłaniam się ku temu, że to skutek tabletek (zmiany) a nie samego nadejścia okresu.
napisał/a: Moonshadow 2014-01-04 23:25
Dziękuję za odpowiedź! :)
Właśnie tabletki mam już zmieniane czwarty raz, bo albo plamienia, albo nadmiar śluzu, albo jeszcze coś innego...
Ale pierwszy raz mi się coś takiego zdarza, dlatego trochę mnie to zaniepokoiło, już się zaczęłam martwić, że może tabletki nie działają...
napisał/a: wikam2 2014-01-05 10:35
Tabletki jakich skutków by nie miały, zawsze działają :)
Może wymienisz nazwy tabletek jakie brałaś? Zażywałaś je kolejno dłużej niż 3 miesiące?
napisał/a: Moonshadow 2014-01-05 18:07
Tabletki zaczęłam zażywać już ponad rok temu, i pierwszymi był Cilest, zużyłam 2. opakowania, po czym zaczęłam mieć, problemy z wagą i cerą, dlatego zdecydowałam się zmienić tabletki. Lekarz przepisał mi więc Oc-35 i byłam z nich zadowolona, ale po około 4-5 miesiącach zaczęły pojawiać się duże ilości śluzu, Lekarz zdecydował, ze powinnam zmienić na inne, więc przepisał mi Naraya Plus (24+4), i tu także byłam zadowolona ale tylko około 5-6 miesięcy, bo zaczęły pojawiać się plamienia, zawsze na około tydzień/ dwa tygodnie przed "planowanym" krwawieniem z odstawienia. Obecnie dostałam Ovulastan, właśnie dziś kończę opakowanie, a w środę mam wizytę u ginekologa, zeby zdecydować, czy przepisywać kolejne opakowanie, czy ponownie zmieniać. Lekarz ostatnio nawet zażartował, że powinnam czuć się wyjątkowo, bo trudno mi dobrać tabletki :P Dziś zauważyłam, ze oprócz bolących sutków mam uczucie wilgotności w pochwie. Eh, już nie wiem co robic i co o tym wszystkim myśleć...
napisał/a: Moonshadow 2014-01-07 20:11
Dzisiaj zauważyłam jeszcze u siebie białawy, kremowy śluz. Czekam na krwawienie z odstawienia drugi dzień.