Ból Sutka u mężczyzny

napisał/a: Juliaa 2013-07-01 15:50
Witam. Nie wiedziałam gdzie skierować ten wątek dlatego pomyślałam ze u lekarza rodzinnego bedzie najlepiej.
Mam problem i wielki strach zwiazany z moim facetem. Otóż, od 3 miesiecy narzeka na ból lewego sutka. na poczatku był mały ale ostatnio bol jest coraz bardziej wiekszy. Pod sutkiem wyczuł jakąś kulke, która podobno się przemieszcza jak na nią naciska. Przy lekkim dotknieciu boli. No i tez sutek jest twardzy bardziej niz prawy. Czy mam sie czego obawiać, co to moze byc? Jest to mężczyzna , lat 20. Z góry dziękuje za wszelką pomoc. Pozdrawiam .Julia
napisał/a: ratownik_0395 2013-07-01 21:37
Witam.
Trzeba zrobić usg tej okolicy i sprawdzić czy nie doszło do rozrostu tkanki gruczołowej. Przyczyną tego rozrostu mogą być zaburzenia hormonalne np. wysokie stężenie prolaktyny. Trzeba udać się do endokrynologa, który sprawdzi ich poziom oraz ewentualnie włączy odpowiednie leczenie. Pozdrawiam
napisał/a: STARYWYGA 2014-08-14 22:38
Podbijam
dziś nagle poczułem ból
jak naciskam prawy sutek to boli 20 do 30 %
lewy też jest obolały
boli tez obok aż pod pachą

byłem na dyżurze
lekarz stwierdził że to zawianie
co wy na to
napisał/a: ratownik_0395 2014-08-18 09:38
Witam.
Diagnoza wydaje się mieć sens, dlatego na razie musi Pan poczekać kilka dni i poczekać na efekty. Gdyby to był objaw ginekomastii nie ból nie pojawiłby się nagle. Proszę smarować się maścią kamforową. Pozdrawiam.
napisał/a: STARYWYGA 2014-08-18 13:24
a ile daje pan procent ze rak ?
Wczorak zaczeło mnie boleć pod pachami z obu stron i dziś bola mnie mięśnie rąk

do tego wsrode kaszląłem i miałem katar
moze to zawianie ,?
napisał/a: Ramadik001 2014-08-18 22:48
Chłopie moja rada jest taka, idz do psychiatry. I to po dobry koks.