Ból stopy i kręgosłupa

napisał/a: nellady91 2017-01-08 18:45
Mam problem i mam nadzieję, że ktoś mi w końcu pomoże;) Otóż od kilku lat boli mnie stopa (kiedyś odczuwałam lekki ból po wysiłku i myślałam, że to jest w miarę ok, w dzieciństwie miałam krzywicę), dolegliwości nasiliły się, gdy zaczęłam pracować ( praca trochę chodząca, trochę siedząca). RTG stopy nic nie wykazało, za kilka dni mam usg, a później ortopedę. Kiedyś bolał mnie również kręgosłup przy schylaniu się, ale to był taki delikatny ból. Teraz niestety odczuwam go cały czas, najbardziej podczas lezenia, boli też jak siedzę, ból nie jest silny taki bardziej tępy. Boli mnie kręgosłup ledźwiowy i promieniuje na boki i troszkę jakby brzuch. Gdy się schylam boli mnie punt na środku pleców, który właśnie promieniuje. Nerki ok, usg brzucha też ok. Ostatnio byłam u kręgarza (bardzo dużo ludzi do niej jeździ, łącznie z moją rodziną i im pomaga) i stwierdziła rwę kulszową i kazała iść po zastrzyki do rodzinnego, że niedoleczone przeziębienie. Zleciła również taki pas na brzuch i smarowanie maścią- troche pomaga, ale wiadomo, że to nie to. Poszłam prywatnie do rodzinnego i receptę na zastrzyki mam, jednak zastanawiam się nad wykupieniem ich, bo to chyba nie są typowe objawy rwy (nie promieniuje ten ból do ud, pośladków tylko bardziej do brzucha lekko do łopatek), mam zlecone rtg odcinka lędźwiowego, pojutrze idę zrobić. Zastanawiam się nad tymi zastrzykami....chciałabym w miarę rozwiązać sprawę szybko, do końca stycznia nie pracuję,ale od lutego muszę zacząć, a ciężko pracować i co chwilę chodzić do lekarza...
Co do stopy jeszcze...byłam u kilku lekarzy i:
1) ortopeda uważał, że nic nie idzie zrobić z tym bólem i dał mi przeciwbólowe,
2) lekarz od rehabilitacji zlecił zabiegi na stopę ( laser, ultradźwięki i pole magnetyczne) i powiedział, że jeśli nic nie pomoże to zleci na kręgosłup, idę do niego dopiero w lutym, bo takie są terminy,
3) poszłam prywatnie do ortopedy żeby zrobić usg stopy, a ten stwierdził, że nie warto, bo gołym okiem widać stopę płasko-koślawą i kazał kupić wkładki i ćwiczyć- poprawa może jest minimalna, może potrzeba czasu nie wiem,
4) byłam u kolejnego ortopedy i też zalecił mi wkładki, ale jeszcze skierował mnie na usg stopy i wtedy będzie można coś więcej powiedzieć.
Stopa boli mnie od wewnętrznej strony, głównie przy skręcaniu i dłuższym chodzeniu wtedy już mi promieniuje na łydki.
Myślałam, żeby po zrobieniu prześwietlenia lędźwi iść do masażysty prywatnie, może coś pomoże;)

Czy faktycznie ból stopy może być od kręgosłupa? Brać te zastrzyki na rwę, czy poczekać za prześwietleniem?
Zależy mi na czasie, bo chciałabym normalnie pracować, a mało który pracodawca pozwoli na ciągłe chodzenie po lekarzach, jedyne moje wyjście to chyba praca z elastycznym grafikiem w tym przypadku:)
Mam nadzieję, że w miarę zrozumiale to napisałam, proszę o pomoc i pozdrawiam;)
napisał/a: nellady91 2017-01-13 22:53
Robiłam jeszcze rtg kręgosłupa podaję opis:
Tendencja do sakralizacji L5 z pozostawieniem wąskiej przestrzeni międzykręgowej, poszerzeniem wyrostków poprzecznych L5 oraz cechami obustronnego konfliktu poprzeczno-krzyżowego. Spina bifida 5. Spłycenie lordozy lędźwiowej. Tendencja do poziomego ustawienia kości krzyżowej.
Co to może oznaczać? Czy stopa może boleć od tego?
napisał/a: Andzrej 2017-02-26 21:11
http://www.microsofttranslator.com/bv.aspx?from=&to=pl&a=http%3A%2F%2Fwww.bechterevik.sk%2Fviewtopic.php%3Ff%3D2%26t%3D447

Słowacka strona o ZZSK, dużo wartościowych informacji. Przy ZZSK mamy powiązany ból stopy i kręgosłupa.
Przy ZZSK stosujemy dietę LCHF i sami ćwiczymy pilates na kręgosłup do tego basen, pływanie kraulem i na grzbiecie.
napisał/a: MICHAL-CS 2017-02-26 22:08
Witam, tak jak w temacie stopy, sugeruję udać się do dobrego fizjoterapeuty celem dokładnego badania i zaplanowania terapii(nie można czegoś leczyć, nie wiedząc z czym ma się do czynienia, nie twierdzę że fizjoterapeuta Cię "uzdrowi" ale spojrzy z innej strony, na rzeczy które często są pomijane przez lekarzy), lekarze zazwyczaj nie znają się na rehabilitacji i najlepiej przepisywaliby blokady, zastrzyki itp w ogóle nie badając pacjenta, z resztą sama się już przekonałaś jak problem został zbagatelizowany prze ortopedę.

Pozdrawiam