Ból stóp, kolan i kręgosłupa

napisał/a: sewwas 2013-03-26 22:29
Witam, mam 29 lat. Około 6 miesięcy temu zaczęły mnie boleć stopy (cześć poniżej kostek) oraz dolna część piszczeli w obu nogach, lecz większa intensywność bólu występowała zawsze w lewej nodze. Bóle występowały tylko podczas siedzenia, niestety prowadzę siedzący tryb życia (ok. 12 godz. dziennie pracy przy komputerze). W stopach często występował rwący i „piekący” ból. Podczas leżenia ból mijał lecz często czułem mocne pulsowanie w stopach i w dolnej części łydki. Rano często było odczuwalne drętwienie palców, głównie w lewej stopie. Dodatkowo bardzo duży ból odczuwalny był w części lędźwiowej głównie po prawej stronie, co prawdopodobnie miało powiązanie z moja prawa ręka, która jest krótsza w części ramiennej o ok. 6 cm. Ból kręgosłupa nie zawsze pokrywał się z bólem nóg, tzn. często bolały mnie nogi natomiast kręgosłup nie. Lekarz pierwszego kontaktu podejrzewał skrzywienie kręgosłupa i ucisk na nerw. Pokierował mnie na zdjęcie RTG. Lekarz radiolog stwierdził sklerotyzację płytek granicznych trzonów kr. lędźwiowych jak w zmianach przeciążeniowych… Sklerotyzacja lewych stawów międzykręgowych L5/S1. Rozszczep łuku S1. Poza tym kr. L/S w granicach normy. W następnej kolejności udałem się rehabilitację kręgosłupa, która oczywiście pomogła wraz z ćwiczeniami wykonywanymi w domu. Bóle kręgosłupa praktycznie minęły, jak i również bóle w stopach. Jednakże odczuwałem i do tej pory odczuwam pulsowanie w stopach i czasami drętwienie palców lewej stopy. Od ok. 2 tygodni zaczęły mnie boleć kolana jak również część uda ponad kolanami. W kolanach ból rwący i kujący natomiast w udach mocny rwący - głównie podczas siedzenia. W momencie leżenia ból mija lecz pojawia się pulsowanie uda w prawej i lewej nodze, czasami pulsują kolana. Od niedawna podczas leżenia zaczęły mocniej pulsować stopy, kostki, a także zaczyna się ich ból opisany kilka zdań wyżej, jednak zdecydowanie mniejszy. Bólu kręgosłupa praktycznie nie ma, natomiast ból kolan i okolic powyżej jest tak silny, że ciężko pracować przy komputerze, praktycznie jest to nie możliwe, aby wysiedzieć dłużej niż 6 godz. dziennie. Proszę o pomoc, jakie badania powinienem jeszcze wykonać, gdyż moim zdaniem przyczyna może być jeszcze inna niż sam ucisk kręgosłupa, o czym wspominał również rehabilitant. Z góry dziękuję.