ból stawy barkowo-obojczykowego

napisał/a: Garet 2015-11-24 20:33
Witam wszystkich!

Od kilku miesięcy mam problemy ze stawem bakrowo-obojczkowym. Zaczęło się od lekkiego bólu podczas ćwiczeń na siłowni (klatki). Na początku go lekceważyłem i ćwiczyłem dalej. W końcu stał się na tyle silny, że musiałem odpuścić. Kiedy nie ćwiczę, to ból ustępuje po około tygodniu, ale wystarczył jeden trening boksu aby wszystko się odnowiło. Najgorzej jest przy gwałtownych, szarpanych ruchach. Przy ruchu jakbym uderzał sierpowym słyszę i czuję strzelanie. Nie mam ograniczenia ruchliwości. Wydaje mi się natomiast, że mam lekki objaw klawisza.

Za dwa tygodnie mam wizytę u ortopedy. Nie pytam co mi dolega, bo wiem, że nikt przez internet mnie nie zdiagnozuje. Chciałem zapytać jakie dalsze działania powinien podjąć ortopeda. Nie chciałbym być zbyty maścią przeciwbólową, a mam silne i uzasadnione podejrzenia, że tak właśnie będzie. Zależy mi aby móc uprawiać sport, więc chciałbym wszystkiego dopilnować podczas wizyty. Na jakie badania lub terapie powinien mnie skierować? Czy przy tego typu "mniejszych" kontuzjach jest szansa skierowania mnie na rezonans?

Pozdrawiam!
napisał/a: Garet 2015-11-29 16:09
Nikt nic nie poradzi?
napisał/a: sonia54 2016-05-26 17:24
może najpierw jakieś suplementy typu arthroblock forte by wytworzyć maź w stawach, bóle często są związane z jej brakiem. Poza tym nawet jak będziesz miał rehabilitacje to lepiej żebyś o to zadbał.