Ból stawu żuchwowo-skroniowego

napisał/a: Stawik 2014-06-09 07:05
Mam 28 lat. Od około roku boli mnie staw żuchwowo-skroniowy. Czasami są dłuższe okresy, gdy jest ok, a potem znowu mam codziennie z tym problemy. Najczęściej ból się pojawia gdy jem albo żuję gumę, a całkiem przechodzi rano, gdy się budzę. Gdy boli, to nie mogę zacisnąć zębów, bo coś mnie blokuje, a gdy próbuję zacisnąć, to wydaje mi się, że zęby do siebie po prostu nie pasują, nachodzą inaczej na siebie niż powinny. I czasami bardzo kłuje, kłucie rozchodzi się na całą skroń. Nie mogę jeść.
Byłem u dentystki, ale powiedziała, że z tym nie można nic zrobić. Po prostu się z tym żyje i można spróbować tylko uśmierzyć ból. Ale czy nie powinna mnie wysłać na jakieś prześwietlenie albo do innego specjalisty? Mówiła, że pewnie zgrzytam zębami w nocy i za dużo gumy żuję. Ale nikt mi nigdy nie powiedział, że zgrzytam i gdybym to robił, to raczej problem nie znikałby całkowicie po przespanej nocy.
Czy ktoś może mi coś doradzić?
napisał/a: Stawik 2014-06-11 11:19
Poradźcie chociaż, gdzie mogę z tym pójść i co mówić, żeby się zainteresowali, bo dłużej już nie wytrzymam... Dzisiaj już nie zacisnę zębów, nie wiem jak będę jadł.