Ból serca u młodej, zdrowej kobiety. EKG, ciśnienie, krew ok

napisał/a: agi26 2014-03-17 17:00
Dzień dobry,

Proszę o poradę. Od kilku tygodni odczuwam bardzo często ból serca. Nie cały czas, ale zaczyna się sam z siebie rano, albo po lekach (brałam Medikinet, mam ADHD), kawie, coli, alkoholu (oczywiście teraz już unikam tych substancji) i potem trwa godzinami. To silny ból, takie kłucie.

Medikinet odstawiłam tydzień temu właśnie z tego powodu, ale nie czuję się przez to lepiej.

Chciałam spytać, czy to możliwe, że ból jest związany z tym, że przez leki trochę schudłam - sądząc po BMI jestem obecnie na granicy między niedowagą a normalną wagą. Albo czy mają Państwo inne pomysły co to może być?

Kilka dni temu obudziłam się z tym bólem i pojechałam prosto na pogotowie. Miałam EKG oraz badanie krwi - nic nie wykazały, ciśnienie również ok, tarczyca też. Idę do kardiologa na dodatkowe badania (całodniowe EKG, prześwietlenie), ale dopiero za kilka tygodni, wcześniej nie było terminów. Jestem dosyć przerażona, więc zastanawiam się, czy to możliwe, żeby te problemy były spowodowane po prostu przez utratę wagi albo miały jakieś inne proste wytłumaczenie.