Ból serca a przyjmowanie duzych dawek witaminy pp i euthyrox

napisał/a: Marina00 2013-03-23 17:55
Witam, mam 18 lat i od paru dni odczuwam dolegliwości związane z sercem, jest to jakby uczucie ciężkości na sercu, klatce piersiowej. Nie wiem czy to cos poważnego i czy powinnam udać sie do lekarza.
Przyjmuję duże dawki witaminy PP, 200mg 2 razy dziennie, z powodu trwałego rumienia na skórze, a czytałam, że nadmiar tej witaminy może powodować arytmię serca?
Przyjmuję także euthyrox 12,5. Ogólnie moje problemy z tarczycą to niedoczynność (spowodowana prawdopodobnie hashimoto, pisze prawdopodobnie, bo spotkałam się z lekarzem, który temu zaprzeczył oraz takim, który to potwierdził)
Ból serca odczuwałam przy dawce euthyrox 50, ale potem moja tarczyca "ruszyła" i moja endokrynolog odstawiła mi lek na 7 dni a następnie kazała przyjmować połowę euthyroxu 25.Nie wiem czy przy tak małej dawce możliwe, żeby od euthyroxu wystepowały dane dolegliwośći? Czy jest może związane z witaminą PP albo jeszcze czymś innym?
Nie wiem czy ma to jakiś związek z sercem, ale zmagam się też z nadmiernym poceniem, które ustało po wyrównaniu tarczycy(a nawet wprowadzeniu w nadczynność) a teraz ponownie się pojawiło..
Proszę o odpowiedź.
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2013-03-26 19:00
Euthyrox ma kilka działan ubocznych ja miałem podobnie z sercem i wysokim pulsem.
Na start jeśli masz niedoczynność na tle hashimoto zacznij ograniczać gluten i laktoze !
tu masz wątek do diety -- http://commed.pl/pytania-o-diete-i-suplementy-przy-niedoczynnosci-i-hashimoto-vt82813.html
Zakup też omegę 3 , koenzym q10 , dobre witaminy a z czasem na pewno będzie lepiej .
Co do dawek witaminy PP raczej wątpie dawka nie jest jakaś kosmiczna.
Ile masz tsh ? badałaś tpo , ft3 , ft4 ?
napisał/a: Marina00 2013-03-27 13:42
Hmm no tego szczerze to nie mam pojęcia co do diety w hashimoto, jem wszystko normalnie, dzięki za wątek, poczytam sobie.
A co do tsh to ostatnio po przyjmowaniu euthyrox 50 wynosiło 0,03, moja endokrynolog stwierdziła, że moja tarczyca zaczęła sama pracować i biorę teraz 12, 5. ft3 i ft4 nigdy nie miałam badanego.
A przeciwciała: A-TPO 61,4 (norma
djfafa
napisał/a: djfafa 2013-03-27 13:50
Ból serca mógł być spowodowany farmakologiczną nadczynnością którą miałaś.
Przeciwciała jak najbardziej wskazują na chorobę Hashimoto.