Ból rzepki-kolana

napisał/a: wojtek0003450 2016-08-27 15:14
Witam, od kilku miesięcy mam sztywność w okolicy rzepki, pod rzepką. Sztywność i takie jakby wypychanie pojawia się gdy kolano mam zgięte. Wtedy występuje dziwne pulsowanie jakby było tam coś poza rzepką. Przy dotyku wszystko wygląda tak samo jak w drugim kolanie. Do czasy występowała tylko sztywność i ciągłe strzelanie w stawie przy zginaniu. Teraz występuje bół trudny w zlokalizowaniu. Rzepką moge ruszac swobodnie na wszystkie strony. Mam 22 lata i z tym kolanem juz od kilku lat mam problem wynikajacy z tego, ze zawsze "strzelało" jednak nic innego sie z nim nie działo. Obecnie zaczyna powoli robić sie to samo z drugim kolanem z ktorym nigdy nie bylo problemu. Ból jest cały czas, przy chodzeniu po schodach to samo, lecz wcale sie nie nasila. Obecnie nie posiadam ubezpieczenia i musze isc do lekaza prywatnie elcz na ewentualne leczenie musze poczekac, wiec to bedzie tylko diagnoza. Czy ktos moze mi podpowiedziec co sie tam moze dziac? Dziekuje za wszystkie odpowiedzi;)
napisał/a: MICHAL-CS 2016-08-28 16:46
Witam, sugerowałbym najpierw udać się do dobrego fizjoterapeuty celem dokładnej diagnostyki i ustalenia planu terapii, gdyż lekarz prawdopodobnie powie, "proszę spróbować rehabilitacji/ lub farmakoterapia/ MRI lub RTG".

Pozdawiam