Ból przy wypróżnieniach – to chyba hemoroidy?

napisał/a: mafamafa 2015-04-01 19:07
Moja mama 82 lata, ma straszne bóle przy oddawaniu stolca. Dodatkowo potęguje to fakt, iż po porannym dość dobrym wypróżnieniu po godzinie, znowu chce się i już wypróżnienie jest w postaci małego bobka ciężko robionego. Występuje też pieczenie. I tak 15 razy przez 5-10 godzin.
I tak od 3 miesięcy – początkowo pomagały czopki przeciwbólowe i przeciwzapalne.
-kolonoskopia – polip esicy, Choroba uchyłkowa jelita grubego bez przedziurawienia lub ropnia, guzy krwawnicze zewnętrzne bez powikłań 2 stopnia., nasilona melanoza, w esicy liczne dość duże uchyłki, 6 milimetrowy polip usunięt.
Co ciekawe wszystkie inne badania wychodzą perfekcyjnie:
-cytologia I grupa, bez śladów rakowych
-badania krwi w normie
-USG brzucha też OK.


Maść z antybiotykiem (robiona) przez proktologa nie pomogła. No i tak wnioskuje na podstawie powyższego, że to muszą być te hemoroidy – guzki krwawnicze. No i pytanie gdzie można i jaką metodą najlepiej je usunąć? Jakaś klinika w Warszawie?
Co o tym sądzicie, jedyny punkt zaczepienia to te hemoroidy.
napisał/a: piotrosiama 2015-04-02 01:06
Przyda się konsultacja u proktologa i ustalenie czy to hemoroidy.
napisał/a: mafamafa 2015-04-02 07:55
Mama była już u trzech proktologów - generalnie nie wiedzą czy to te hemoroidy. Daja tylko przeciwbólowe i przeciwzapalne.
napisał/a: piotrosiama 2015-04-02 13:06
Ale badanie kolonoskopowe nie wyszło zbyt dobrze i tak mamę pozostawiono ?
Muszę pomyśleć gdzie moja mama usuwała hemoroidy, na pewno prywatnie metodą gumkowania.
napisał/a: mafamafa 2015-04-02 16:37
To czekam na ta informacje - jakas dobra klinika z Warszawy.
napisał/a: piotrosiama 2015-04-02 17:22
Sorki ale nie mogę sobie przypomnieć a mamy już się nie zapytam.
Sporo dobrych opinii zbiera dr Agnieszka Kucharczyk - poczytaj o niej w necie.