ból przy przełykaniu od 4mc i powiększone węzły

napisał/a: bartass28 2017-01-22 16:21
od 4mc cierpię na ból przy przełykaniu, zaczęło się od bólu w szyi, takiego ciągnącego wpierw po prawej później po lewej stronie, do tego uczucie obcego ciała w gardle, niebolesne, odczuwane jako dyskomfort, teraz ból w szyi ustąpił, ale boli kiedy przełykam ślinę, takie kłucie, uczucie czegoś bolącego w gardle/przełyku, nie mogę normalnie przełknąć, żeby nic nie poczuć ponadto co rano odpluwam żółtą ślinę czasem tak jakby podbarwioną krwią, boli mnie w okolicach mostka i w klatce po prawej stronie, jest to piekący ból, bywało, że był tak silny, że jechałam na SOR. Kilka razy miałam zrobione rtg płuc, 2x gastroskopia, endoskopia krtani, jedyne co zostało stwierdzone to bardzo mocne przekrwienie krtani, mam powiększone węzły odczynowo, szczególnie po lewej stronie, silne pieczenie w gardle od zewnątrz. Byłam u kilku laryngologów, którzy podejrzewali refluks, tak silny refluks?, dodam, że ból przy przełykaniu towarzyszy mi cały czas, niezależnie od tego, czy coś zjem czy nie, ból pojawia się jak tylko wstanę. Jest to straszne uczucie, gardło jako takie nie boli, tylko bardzo przeszkadza to kłucie, jakbym coś ostrego miała w krtani, ledwo co funkcjonuję z tym problemem, brałam nawet inhibitory, ale nic nie pomagają te leki. Co to może być, czy to może być np. przewlekłe zapalenie krtani?, nieleczone może przeszło na płuca i stąd te bóle?, miał ktoś podobnie?, jakie jeszcze badania wykonać?