Ból przy przełykaniu a diagnoza lekarska

napisał/a: yoda79 2014-09-06 14:22
Witam,
od dłuzszego czasu mam problemy z przełykaniem, boli mnie krtań, mam chrypkę, flegma zalega, bolą mnie czasami (rzadko) zatoki i pod żebrami.
Byłem u lekarzy - laryngolog i POZ. Diagnoza - refluks i coś tam mało ważnego z przegrodą. Laryngolog obejrzał tylko gardło i stwierdził, że mam jakieś krosty i "wypalenia".
Przepisał Proprazopol i coś do wdychania i ... nic. Problem w ogóle się nie zmniejszył. Ból krtani większy, flegmy coraz więcej, ledwo nadążam odksztuszać. Aha - często odbija mi się po zjedzeniu czegokolwiek.
Miał ktoś podobnie i co z tym zrobił?
napisał/a: radek07 2014-09-06 16:12
Ile dokładnie trwa ten problem?
Czujesz spływanie wydzieliny po tylnej ścianie gardła?
Czy twój nos się zatyka?
napisał/a: yoda79 2014-09-06 18:03
Z póltora roku, tak czuję, z różnym nasileniem,ale czuję.
napisał/a: radek07 2014-09-06 18:07
W jakich okolicznościach rozpoczął się problem?
Czy twój nos się zatyka?
Robiłeś wymazy z nosa lub gardła?
Robiłeś testy alergiczne?
Wykonałeś tomografię komputerową?
napisał/a: yoda79 2014-09-06 18:54
Żadnych wymazów, testów, tomografii też nie robiłem.
Nos bywa zatkany,ale to najmniejszy problem.
Jedyne co mi się nasuwa co do pierwszego Twojego pytania, że zaczęło się to po przeprowadzce do bardzo dużego miasta, wcześniej mieszkałem w czystym miasteczku; ale to pewnie nie ma żadnego znaczenia.
napisał/a: radek07 2014-09-06 19:10
Ilu laryngologów widziałeś dotychczas?
Czy laryngolodzy sprawdzili dokładnie twoje uszy, gardło, migdałki i nos?
Czy jakikolwiek laryngolog zaglądał do twojego nosa endoskopem?
Ta przeprowadzka z małego miasta do dużego była na terenie polski czy gdzieś za granicę?
Czy twój nos zatyka się bardziej w pozycji leżącej?
Czy twój nos zatyka się bardziej w momencie kiedy jesteś zmęczony lub pod wieczór?
napisał/a: yoda79 2014-09-06 23:02
radek07 napisal(a):Ilu laryngologów widziałeś dotychczas?
Czy laryngolodzy sprawdzili dokładnie twoje uszy, gardło, migdałki i nos?
Czy jakikolwiek laryngolog zaglądał do twojego nosa endoskopem?
Ta przeprowadzka z małego miasta do dużego była na terenie polski czy gdzieś za granicę?
Czy twój nos zatyka się bardziej w pozycji leżącej?
Czy twój nos zatyka się bardziej w momencie kiedy jesteś zmęczony lub pod wieczór?

1 laryngolog - sprawdzał wszystko, ale bez endoskopa. Na terenie Polski, nie widzę różnicy w pozycji leżącej, nasila się pod wieczór.
napisał/a: radek07 2014-09-07 16:49
Radziłbym się przejść do przynajmniej dwóch kolejnych laryngologów i zapytać o opinię.
Dobrze by było wykonać wymazy, testy alergiczne i tomografię komputerową.
napisał/a: wardi00 2014-09-18 18:34
mi też po przeczytaniu objawów wydaje się że to refluks, miałem to samo i teraz leczę się i trzymam odpowiednią dietę. jak nie jesteś pewny to doczytaj sobie tu masz kilka specjalistycznych artykułów na ten temat http://www.chorobarefluksowa.net.pl/