Ból przy oddawaniu moczu + krwiomocz

napisał/a: minia_em 2011-06-10 14:14
Dostałam się dziś do lekarza. Opisałam objawy, mam antybiotyk (Proxacin). Badania moczu nie zdążyłam zrobić => okres.

No właśnie - nie wiem czy te 'objawy' nie były zapowiedzią okresu i czy rzeczywiście jest mi potrzebny antybiotyk :(.
napisał/a: zuza7625 2011-06-10 20:08
Tak silne jak opisywałas to chyba nie z powodu miesiaczki bo co miesiac byś takie miała.
Ja tez brałam ten antybiotyk i dopiero po nim mam spokoj wiec lepiej wylecz do konca bo jak tak bedziesz przerywała leczenie to bedą i nawroty.
napisał/a: minia_em 2011-06-10 21:14
Hm... po przeczytaniu ulotki troszkę się zaniepokoiłam, w skutkach ubocznych jest senność, niedociśnienie, ja dziś zażyłam pierwszą tabletkę, (koło 16), a koło 22-23 zażyję drugą. Z tym, że chodzę strasznie śnięta, chce mi się spać. No i wyczytałam, że ostrożne podawanie przy tachykardii, a ja miewam tachykardię. Raz z częstoskurczem wylądowałam w szpitalu. Potem robiłam komplet badań, który nie wykazywał nic poza tachykardią. Kilka miesięcy zażywałam Concor 2,5mg, ale chciałam odstawić, razem z panią dr zmniejszyłyśmy dawkę, aż się udało, ale nadal bywają chwile, że wali mi serducho. W razie czego wracamy do Concoru. I teraz się boję tego antybiotyku :((((.
napisał/a: minia_em 2011-06-11 11:00
Jeszcze mam jedno pytanko, antybiotyk biorę rano i wieczorem, kiedy mam zażyć probiotyk? W południe?
napisał/a: shift 2011-06-11 11:15
najlepiej 2h po antybiotyku
napisał/a: gwiezdna 2011-06-11 12:12
buszka napisal(a):panda to jest własnie ta szczepionka w tabletkach ?
ale i tak wczesniej zeby ja przyjąc trzeba iśc do lekarza to ona jest na recepte...

Tak, uro-vaxom jest w kapsułkach, w opakowaniu jest 30 takich kapsułek.

minia_em trzeba było iść do ginekologa może całkiem niepotrzebnie bierzesz ten antybiotyk.
napisał/a: minia_em 2011-06-11 13:38
Do ginekologa wybiorę się za jakiś czas (na razie mam okres).

shift, ale ja antybiotyk biorę 2x dziennie, a probiotyk mam brać 1x dziennie, więc ten probiotyk mam zażyć 2 godziny po dawce porannej antybiotyku, czy wieczornej?
napisał/a: shift 2011-06-11 15:26
to chyba lepiej porannej. A jaki to probiotyk? Nie możesz brać 2 razy dziennie?
napisał/a: minia_em 2011-06-11 18:01
Chyba mogę po 2 dziennie, Ardil. Hm... tyle, że pani dr poleciła 1 na dobę.

A czy mogę sobie zażyć ApapExtra (ale 2 tabsy na raz, bo to słabe) przy braniu tego Proxacinu (250)?
napisał/a: shift 2011-06-11 20:34
generalnie twój probiotyk to drożdże a nie bakterie więc antybiotyk który bierzesz na nie nie dział więc jedna jest ok.
Co to apap extra to nie wiem czy go można łączyć. Jeśli koniecznie musisz brać środki przeciwbólowe to zapytaj lekarza.