Ból przy oddawaniu moczu + krwiomocz

napisał/a: minia_em 2011-05-28 00:29
Witam, od 2-3 dni jest coś nie tak. Podpiekało przy oddawaniu moczu. Dziś, gdy rano posiusiałam się na czerwono, poleciałam do lekarza ogólnego. Pani dr, wypytała, czy nie miałam gorączki, obmacała brzuch - wszystko ok. Przepisała Furagin, mogę też brać wit C i doraźnie no-spa. Jeśli po weekendzie nie pomoże, mam iść raz jeszcze. Dostałam skierowanie na badanie moczu, które mam zrobić za tydzień. Lek mam zażywać 5 dni 3x dziennie po 2 tabletki.
Boli, piecze mnie przy ostatniej fazie sikania, promieniuje do podbrzusza, piecze mocno. Potem boli jeszcze jakiś czas, głównie podbrzusze + takie jakby parcie. Przestaje na chwilę, po czym idę do wc i sprawa zaczyna się od nowa. Czasem pojawia się krew, czasem nie. To jest masakra ;/. Czy to jest zwykłe zapalenie pęcherza, czy co to jest? :(

Jestem kobietą, mam 26 lat i nigdy wcześniej nie miałam takich dolegliwości. Jestem trochę przerażona... Będę wdzięczna za pomoc.
napisał/a: minia_em 2011-05-28 01:20
Dodam jeszcze, że zaczyna mnie boleć dół pleców. Albo to może ból promienieje z podbrzusza? Nie wiem...
Może to śmieszne, ale ulgę przynosi sikanie pod prysznicem, kiedy leję sobie delikatnie wodę na brzuch.
Pomóżcie, doradźcie coś, proszę .
napisał/a: minia_em 2011-06-09 13:23
Błagam, niech ktoś mi pomoże! Miałam zrobic badanie moczu czwartek/piatek, ale chciałam poczekac do poniedziałku. W pon zdałam sobie sprawę, że mam dostać za kilka dni okres (czekam). A na 3 dni przed i 3 dni po nie powinno robic sie badania. Mam dostac dzis/jutro. Po furaginie było ok, az zaczelo mnie delikatnie piec przy oddawaniu moczu. Wczoraj wieczorem zaczęło mnie piec w podbrzuszu, takie parcie na pęcherz, jak na początku infekcji. W nocy przeszło na lewą stronę, piecze mnie lewa pachwina/jajnik (?). POMOCY!!! Badanie oczywiście zrobię, ale po miesiączce, na którą czekam. Jak sobie ulżyć, piecze mocno! ;-(
napisał/a: zuza7625 2011-06-09 13:38
To typowe objawy zapalenia pęcherza a jak sobie ulżyć.....przede wszystkim ciepło i zakwaszenie organizmu np. pij szklanke wody z sokiem cytryny po czym za pół godziny popij czysta woda, poczytaj o zurawinie jest też bardzo pomocna, unikaj przeciagów, zimna, owiń tułów kocem, stopy też muszą mieć ciepło no i wytrwałosci , szybkiego powrotu do zdrowia zyczę :)
napisał/a: augustyn888 2011-06-09 13:42
minia_em napisal(a):Błagam, niech ktoś mi pomoże! Miałam zrobic badanie moczu czwartek/piatek, ale chciałam poczekac do poniedziałku. W pon zdałam sobie sprawę, że mam dostać za kilka dni okres (czekam). A na 3 dni przed i 3 dni po nie powinno robic sie badania. Mam dostac dzis/jutro. Po furaginie było ok, az zaczelo mnie delikatnie piec przy oddawaniu moczu. Wczoraj wieczorem zaczęło mnie piec w podbrzuszu, takie parcie na pęcherz, jak na początku infekcji. W nocy przeszło na lewą stronę, piecze mnie lewa pachwina/jajnik (?). POMOCY!!! Badanie oczywiście zrobię, ale po miesiączce, na którą czekam. Jak sobie ulżyć, piecze mocno! ;-(



Leczenie wg.opisanych objawów bez badań, wydaje się prawidłowe.Jednak konieczne jest zrobienie jak najszybciej badanie moczu i krwi.Niewykluczone też badanie USG.
napisał/a: minia_em 2011-06-09 17:47
Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Póki co, to ja skończyłam brać Furagin, poprawa była, jednak na chwilę. Zwlekam z badaniem moczu, gdyż spodziewam się okresu, chcę zrobić 3 dni po. Na razie kupiłam w aptece Żuravit. Tylko kurcze, piecze mnie dość mocno w lewej pachwinie/okolicy jajnika. Najchętniej to badanie moczu zrobiłabym jutro, ale jak, skoro na dniach mam dostać okres? Ech...
napisał/a: minia_em 2011-06-09 18:20
Poradźcie proszę! Przetrzymać i zrobić to badanie za kilka dni, czy iść do lekarza na razie bez badania (mam skierowanie, ale ten nieszczęsny okres na dniach).
napisał/a: shift 2011-06-09 18:58
badanie moczu kosztuje 10 zł
idź zrób jutro i po okresie też
badanie moczu ogólne powinnaś była mieć zrobione odrazu
napisał/a: minia_em 2011-06-09 19:10
Dobrze, w takim razie wezmę to skierowanie,które mam, pójdę i zrobię to badanie jutro, chyba, że wcześniej dostanę okres. No i najpierw zadzwonię, czy w piątki też wykonują, bo nie wiem ile na NFZ czeka się na wynik, czy jest jeszcze tego samego dnia. Teraz piecze mnie kręgosłup ;/, po lewej stronie w pachwinie jest troszkę lepiej (nadal boli, ale mniej), ale przeszło na kręgosłup. Ech... No i jutro nie załapię się do lekarza, bo na wyniki się czeka...

Zażyłam dziś Żuravit i ApapExtra.

A czy przed pobraniem moczu mam się umyć mydłem, potem pobrać mocz ze środkowego strumienia? - Tak wyczytałam.
napisał/a: zuza7625 2011-06-09 19:24
Dobrze wyczytałas:)
Tylko tak się zastanawiam czy nie lepsza była by nospa niz apap
napisał/a: minia_em 2011-06-09 19:26
Jeszcze jedno pytanie: Kupiłam kilka dni temu 2 pojemniczki na mocz w aptece, od tej pory leżą sobie nie ruszone w woreczku, chyba można je użyć?

:(

Mam też no-spa, ale nie będę może mieszać.


Ach! Wypiłam dziś 2 Reds'y (około godziny 14), wiadomo, jest w nich troszkę alko, czy to nie wpłynie na badanie, jeśli uda mi się je zrobić jutro?
napisał/a: zuza7625 2011-06-09 19:29
Tak jesli nie były otwierane są do uzytku.