Ból przełyku i lewej strony gardła

napisał/a: Natalia0088 2016-09-16 21:46
Witam.Od ponad pol roku mecze się z bolem przełyku i lewej strony gardla.Zaczelo się od bolu lewej strony gardla ,uczucie guzka i ucisku w gardle,potem zaczal się bol w przełyku przy połykaniu pokarmow.Lekarz podejrzewal albo tarczyce uciskajaca na przełyk albo refluks zoladkowy.Dostalam skierowanie na USG szyi i Omeprazol na zoladek.Dodam ,ze mam 28 lat,nie mam i nigdy nie miałam nadwagi ani zadnych symptomow wskazujących na refluks.Lekarz sugerowal,ze może to być tzw "cichy refluks" i doszło do zapalenia przełyku ,prawdopodobnie dlatego boli.USG nic nie wykazalo,bol nadal bez zmian ,lekarz przepisywal kolejne leki na refluks .Bralam je przez lacznie 10 tygodni +gaviscon po każdym posiłku,trzymalam się diety zalecanej przy problemach z refluksem. Zadnej poprawy.Do tego wszystkiego doszly jeszcze problemy z wypróżnianiem.Przestalam brac leki w czerwcu,nie czuje zadnej roznicy.Mialam robiana gastroskopie i biopsje ,nic nie wykazaly.I zoladek i przełyk wygladaja ok.Lekarze rozkladaja rece.Czekam jeszcze na wizyte u laryngologa ,żeby sprawdzili moje gardlo .Jakies sugestie,co może powodować ten bol ? Z góry dziekuje za odpowiedz.
napisał/a: joannanr1 2016-09-17 18:08
Problemem może być niedokwaśność a nie nadkwaśność zołądka.Najlepszym rozwiązaniem byłaby ph metria przełyku.Możesz spróbować test z sodą ale nie wiem na ile jest wiarygodny.
Leki zobojętniające kwas działają krótko , organizm szybko się przyzwyczaja i przestają działać.