Ból prawych żeber - oddychanie, kaszel

napisał/a: marekr77 2011-12-08 22:01
Witam!
Wczoraj zaczęły mnie boleć prawe żebra (ok 4 cm poniżej sutka, ale z boku) - tak sądzę, że to żebra. Bolą mnie podczas oddychania (nie potrafię wziąć głębszego oddechu), ziewania, gdy mi się "odbija", jak kicham i kaszlę. Także przy większych ruchach mnie boli (schylanie, obracanie) .

Nie uderzyłem się, nikt mnie nie pobił :) Jedynie co to dzień wcześniej spędziłem 20 minut w koszulce na dworze wieczorem (nie z głupoty, po prostu paliło się w pracy i ewakuacja była ;) ).

Smaruję ben gayem, ale niewiele pomaga. Czy to wygląda na żebro? Możliwe, że to przez złe spanie? Macie jakiś sposób aby uśmierzyć taki ból?

Pozdrawiam
napisał/a: delinka79 2011-12-08 22:58
jak dodatkowo jest kaszel to trzeba cie osłuchac i będzie wiadomo czy cos sie dzieje czy tylko ,, przewianie''
napisał/a: marekr77 2011-12-08 23:00
delinka79 napisal(a):jak dodatkowo jest kaszel to trzeba cie osłuchac i będzie wiadomo czy cos sie dzieje czy tylko ,, przewianie''

Kaszlu jako takiego nie ma, tylko gdy się zakrztusiłem to wtedy poczułem ból jak kaszlałem :)
napisał/a: delinka79 2011-12-08 23:10
to na razie smarowac czyms przeciwzapalnym , jak bol sie bedzie nasilał, jakaś duszność ,pojawi sie kaszel, gorączka - do osłuchania
napisał/a: marekr77 2011-12-09 13:38
Jako, że zaczęło mnie to męczyć już w środę w nocy poszedłem dziś do lekarza, który stwierdził nerwoból międzyżebrowy. Przepisał na ból tabletki Ketonal Forte 2 raz dziennie.
Wolę jednak nie brać takich silnych tabletek, zostanę przy Ibuprom Max i Ben Gayu:)
Dziekuję za pomoc!
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-12-14 22:53
Jeśli nie choruje Pan na wrzody to nie ma powodów bać się ketonalu.