Ból prawego kolana (miejsce zaznaczone na obrazku)

napisał/a: kroppek 2012-06-11 20:07
Witam, mam taki problem, chodzi o ból prawego kolana - jest on dość silny ale gdy nim ruszam (jak budzę się rano nie mogę prawie nogą ruszać a dopiero z upływem czasu rozruszam je i już ból jest mniejszy) jak dotykam je boli mnie w tym miejscu: http://iv.pl/images/02986545237291910326.jpg

w tym miejscu zaczyna boleć mnie też lewe kolano, lecz ból jest słaby i mogę normalnie na nie chodzić, co mi dolega?
napisał/a: viki71 2012-06-11 22:29
Pokazujesz miejsce nad kolanem.Nie ćwiczysz ostatnio jakoś intensywniej?
napisał/a: kroppek 2012-06-12 07:08
na samej górze rzepki boli mnie (wlicza sie w kolano) no nie wiem czy intensywniej ćwicze, ostatnio często w piłkę nozną grałem.
napisał/a: viki71 2012-06-12 08:16
Miejsce,które pokazujesz,bardziej pasowałoby mi do mięśnia.Jak bolą kolana,to zazwyczaj stawy są przeciążone,albo robi się tarcie w stawie.Nie wiem,czy masz nadwagę,ile masz lat itp.Jak stawy Ci dokuczają,idz po prostu do lekarza pierwszego kontaktu.Przeprowadzi wywiad,zna Twoją historię,powinen wiedzieć,co może Ci być.Gdyby to był mięsień,możnabt zakupić maść rozgrzewającą w aptece i smarować,by miesień rozgrzać.
napisał/a: kroppek 2012-06-12 19:44
nie mam nadwagi, mam 17 lat 179cm i 76kg waże - posmarowałem końską maścią i jakoś mi przechodzi stopniowo.
napisał/a: viki71 2012-06-13 10:43
No i dobrze.Smaruj tą maścią.Jak przyniesie ulgę to masz problem z głowy.Jak nie przeciążasz stawów jakimiś obciążajacymi ćwiczeniami a ból będzie wracał to jednak poszłabym na Twoim miejscu do lekarza.To mogą być bóle reumatoidalne,potrzebujące rehabilitacji i leków.Obstawiam jednak ból mięśni,który powinien przejść po rozgrzewających maściach.Tylko weż namiar,że nie jestem lekarze,nie widzę cię i gdybam na odległość.
napisał/a: annaqq08 2012-06-29 23:57
hej. idź do lekarza - to na pewno. Mnie kiedyś też w tym miejscu bolało i wyszła chondromalacja rzepki, skierowano mnie na rehabilitację - i naprawdę świetnie pomogła mi jonoforeza i masaże wodne. Teraz powtarzam je co pół roku i jest ok. Czasem jak mnie dopada ból to kąpiele z solą bromową i jest spoko, lepiej. Ale lekarz konieczny. Pozdrawiam!
napisał/a: ines666 2012-07-19 17:06
Kroppek, a czy Ty uprawiasz sport? Bo to brzmi tak, jakbyś cierpiał na ból stawów. W moim przypadku w tym tkwił problem - dużo biegałam, więc kolana były ciągle obciążone. Bolały mnie stawy okropnie. Nie pamiętam już jak to było, ale ktoś polecił mi sól jodowo-bromową. Kupiłam w aptece, kąpałam się w niej jakiś czas i problem się znacznie zredukował. Także polecam. Ale na wszelki wypadek idź do lekarza, żebyś wiedział na 100 %, czy to stawy, czy może coś innego.