ból pośladka

napisał/a: janek181 2007-11-20 08:03
Od jakiegoś tygodnia boli mnie pośladek mniej więcej w okolicy łączenia się pośladka z udem nieco po wewnętrznej stronie. Na początku było to taki lekki ćmiący ból, kiedy rozmasowałem ból się nasilił wystąpiło uczucie chłodu w tym miejscu. Z czasem obszar bólu powiększyła się do środkowej części pośladka. Nie wyczuwam żadnej opuchlizny, ale wydaj mi się, że tkanka w tym miejscu są nieco za twarda. Przy dotykaniu ból nie występuje lub jest bardzo lekki. Zauważyłem również, że pośladek robi się zimny w miejscach występowania bólu. Przy smarowaniu maścią „naproksen” ból się nasila i występuje pieczenie. Bardzo mi to dokucza, bo nie mogę siedzieć.
Pomóżcie! Co mi jest, jakie badania zrobić żeby dowiedzieć się, co mi dolega?
napisał/a: NimfaBlotna 2007-11-22 13:26
a plecy cie nie bola? Bol posladka czesto jest bolem przeniesionym z kregoslupa ledzwiowego.
W innej sytuacji winny moze byc nerw kulszowy - u wiekszosci ludzi przechodzi on bezposrednio przez miesien gruszkowany (w posladku). Jesli ten miesien nie pracuje prawidlowo, albo jest przykurczony, to moze uciskac na nerw, co moze dawac bol i zaburzenia opisane przez ciebie.
Mozesz sprobowac porozciagac ten miesien i zobaczyc czy pomoze. Nie mam obrazkow, ale jak poszukasz w necie "piriformis syndromme" to na pewno cos znajdziesz.
napisał/a: janek181 2007-11-24 08:58
Byłem z tym u lekarza i również było podejrzenie że to od pleców ale one nie bolą. Przy próbie masażu lub rozciągania stan się pogarszał i bolało jeszcze gorzej. Zastanawiałem się czy to nie jest przypadłość żylna lub mięśniowa. Wszystko zaczęło się od ćmiącego bólu w miejscu gdzie robią się odgniecenia szwów slipek na wąskim siodełku rowerowym (miej więcej łączenie się pośladka z udem nieco po wewnętrznej stronie), kilka razy sobie to miejsce odgniotłem. Nie wiem czy przypadkiem na to nie mają wpływu hemoroidy które mam :/ Obecnie ból złagodniał i przeniósł się na sam środek pośladka, na biodro i udo w górnej części. Udo boli przy dotykaniu. Ostatnio stan się poprawił i już tak mocno nie boli, nie mniej jednak bardzo minie to zaniepokoiło i chciałem poznać przyczynę aby w przyszłości zapobiegać takim stanom