Ból pośladka i uda

napisał/a: daisy46 2013-01-10 21:41
Od miesiąca podczas skłonu boli mnie jakby mięsień prawego pośladka lub uda (trudno stwierdzić bo to taki promieniujący ból). Jak robię ten skłon tylko z lewą nogą wyprostowaną a drugą troche uniosę to bez problemu dotykam podłogi itp, jednak gdy zrobię skłon "na prawej nodze" to nie jest to takie łatwe. Podczas dłuższego stania lub chodzenia także odczuwam taki pulsujący ból w udzie. Plecy mnie nie bolą w ogóle. Jaka może być przyczyna? Nie pamiętam żebym miała jakiś uraz tego miejsca.
napisał/a: augustyn888 2013-01-11 12:00
daisy46 napisal(a):Od miesiąca podczas skłonu boli mnie jakby mięsień prawego pośladka lub uda (trudno stwierdzić bo to taki promieniujący ból). Jak robię ten skłon tylko z lewą nogą wyprostowaną a drugą troche uniosę to bez problemu dotykam podłogi itp, jednak gdy zrobię skłon "na prawej nodze" to nie jest to takie łatwe. Podczas dłuższego stania lub chodzenia także odczuwam taki pulsujący ból w udzie. Plecy mnie nie bolą w ogóle. Jaka może być przyczyna? Nie pamiętam żebym miała jakiś uraz tego miejsca.



Być może ma Pani problem z nerwem kulszowym,powodującym podobne dolegliwości a czasem o wiele poważniejsze.
Złagodzenie dolegliwości może dać przebywanie w pozycji leżącej na plecach z nogami zgiętymi w stawach biodrowych i kolanowych. Pod kolana dobrze jest podłożyć warstwę czegoś wyższego,bp.mogą to być poduszki lub koce.Bolące miejsca można spróbować rozgrzewać za pomocą termoforu lub poduszki elektrycznej,to też może złagodzić dolegliwości.
W przypadku poważniejszych dolegliwości najlepiej skorzystać z wizyty u lekarza.
Pozdrawiam.