Ból/podrażnienie cewki moczowej

napisał/a: MalinowaKasia 2015-04-23 15:17
Witam,

Od kilku miesięcy zmagam się z bólem/podrażnieniem cewki moczowej. Nie wiem dokładnie czy jest to cewka czy/i górna część wejścia do pochwy - po prostu boli mnie tamta okolica. Czuję to ciągle, mam też silne parcie na pęcherz. Dolegliwości na chwilę zmniejszają się kiedy oddam mocz, ale za chwilę wracają. Często mam też stany podgorączkowe.

Wszystko zaczęło się na wakacjach, najpierw dolegliwości pęcherzowe, później jelitowe. Drugich udało mi się pozbyć, pozostał problem z cewką/wejściem do pochwy. Wykonałam szereg badań (usg transvaginalne, usg ukł. moczowego, tomografia miednicy, wymaz bakteriologiczny i mykologiczny z pochwy, wymaz z cewki na chlamydie, cytologie, badania ogolne moczu i posiewy moczu, morfologie, cukier, jonogram, witaminy, kreatynine, mocznik, kwas moczowy, parathormon, antyciala na chlamydie/ureoplazme/mykoplazme, panel testow na alergie pokamowe 20 pare alergenow,) - wszystko ok. Jedynie CRP czasami wzrasta, czasami spada, ale zawsze jest ponizej 10 - ok.6-7.)

Lekarze nie wiedzą już co ze mną robić - próbowali mnie leczyć już furaginą, metronidazolem, duomoxem, cipronexem - bez skutku. Brałam ten uroflow na ewentualny pecherz nadreaktywny - również bez reakcji. Nadal ciągle TO czuje. Teraz biorę fitolizynę i urosept, ponieważ nowy urolog dopatrzył się na usg jakiegoś drobnego piasku, ale miał wątpliwości, czy to on daje mi takie dolegliwości. Miesiąc biorę w/w leki - również bez skutku. Moja ginekolog poleciła mi z kolei maść Pimafucort - biore kilka dni, poki co tez bez poprawy.

Mam już serdecznie dość, ciągle czuje to drażnienie/ból i parcie. Nawet tabletki przeciwbólowe nie do końca pomagają. Lekarze rozkładają ręce, a ja bardzo się męczę. Nie wiem co to może być? Jakie ewentualnie inne badania powinnam wykonać? Zastanawiam się czy stan zapalny nie może być np. tylko w cewce? Co z tego, że mocz jest jałowy, skoro mocz jest w pęcherzu a nie w cewce. Może powinnam zrobić jeszcze jakieś wymazy właśnie z cewki? Czy robi się je u kobiet? Miałam robiony wymaz na chlamydię (przez ginekologa) - urolog bardzo się zdziwił i powiedział, że u kobiet nie robi się takich wymazów (?) 

Bardzo proszę o pomoc, nie daję już z tym rady.