Ból podczas stosunku

napisał/a: sehta 2015-07-27 19:33
Witam,
mam 21 lat, od 1,5 roku próbujemy z chłopakiem (jest to mój pierwszy partner, wcześniej nie uprawiałam sexu) współżyć, jednak nie jesteśmy w stanie. Po pierwsze mam problemy z libido, bardzo chciałabym rozpocząć życie seksualne, ale nie czuje jakiegoś specjalnego podniecenia. Po drugie, kiedy już dochodzi do zbliżenia czuję ból po wprowadzeniu członka i przy każdym pchnięciu. Stosujemy lubrykanty, jednak niewiele pomagają. Byłam u ginekologa i badania pokazały, że moje narządy są odpowiednio zbudowane, nie mam żadnego zapalenia, ani choroby. Pani pomyślała, że boję się ciąży i przepisała mi tabletki antykoncepcyjne. Brałam je przez miesiąc, ale nie sądzę, żeby to był problem, więc przestałam. Kilka lat wcześniej robiłam badania endokrynologiczne i również nic nie wykazały.
Czytałam dużo na ten temat i nigdzie nie znalazłam pomocnej informacji. Boję się, że nie da się ustalić przyczyny mojego problemu. Może chociaż ktoś byłby w stanie poradzić mi, do kogo powinnam się zwrócić o pomoc.
Pozdrawiam
napisał/a: dr_house 2015-07-29 09:36
Mnie się wydaję, że to nie jest kwestia problemów zdrowotnych tylko jakaś blokada psychiczna. Czasem tak bywa. Może spróbuj ze swoim problemem pójść do psychologa bądź do seksuologa. Skoro badania masz dobre a problem dalej jest obecny to najwidoczniej trzeba go szukać gdzie indziej.
napisał/a: wikam2 2015-08-04 17:01
Jw.
Gdyby problemem był ból to co innego....ale u Ciebie chyba występuje brak ochoty na seks...
napisał/a: sehta 2015-08-04 21:34
Jeśli chodzi o psychologa to zdołałam się już umówić, ale nie jestem do końca przekonana, czy psychiczna blokada może powodować taki ból fizyczny.. Ale mam nadzieję, że pomoże.
Martwi mnie też ten brak ochoty na seks, ale w tym przypadku podejrzewałabym problemy z hormonami, a w tej kwestii raczej wszystko w porządku. Szukałam na internecie jakiś sposobów na poprawienie libido, ale jedzenie najróżniejszych potraw nic nie pomogło. Natomiast jakieś specyfiki są zdecydowanie za drogie, poza tym nie ma gwarancji, że są skuteczne i jakoś szczerze w to wątpię.
napisał/a: wikam2 2015-08-11 20:02
...takie pytanko - ja mocno pragnęłabyś partnera gdyby jutro powiedział Ci - odchodzę, mam inną?
Nie pytam co byś zrobiła, o złość....pytam o to czy pragnęłabyś jego bliskości i czy chciałabyś w "to" wejść...