Ból podczas skakania w kolanie prawym ?

napisał/a: lolek111555 2010-10-22 10:25
Mam taki problem; kiedy czasem skocze dynamicznie to jak wyląduje to coś jakby mi przeskakiwało w kolanie i już potem nie moge skakać bo boli mnie w kolanie jak nie wiem co . Ale jak za pare dni chce skakać to już jest lepiej. Zacząłem nosić opaski na kolano uciskowe i to przedłuża moją że tak powiem skoczność ale i tak po paru treningach czuje ten bul bo któryms tam z kolei skoku, a potem to juz koniec treningu jak zaboli. Ogólnie to gram w siatkówke mam 198 cm i 20 lat 100 kg. Może ktoś miał coś podobnego albo po prostu orientuje sie co mi dolega. Bede bardzo wdzięczny za pomoc. A i porobiłem już chyba wszystkie możliwe badania i wykazało ze nic mi nie jest. Ja sądze że to jest problem między rzepką a koścmi coś bo boli mnie w środku???
napisał/a: ulna 2010-10-22 14:09
Witam

Jeśli zostały wykonane wszystkie badania w tym usg, które nic nie wykazało, to objawy które zostały tutaj podane wskazują na boczne przyparcie rzepki.
napisał/a: lolek111555 2010-10-22 15:05
A jak to leczyć??? Bo byłem już u sześciu lekarzy i mówią że nic panu nie jest . Mnie to na codzień nie boli tylko jak dużo razy zaczne skakać.
napisał/a: ulna 2010-10-22 15:11
Jeśli to w ogóle jest to. Wskazana jest rehabilitacja jeśli boli tylko w trakcie skoków, wzmacnianie głowy przyśrodkowej mięśnia czworogłowego, rozciąganie pasma biodrowo-piszczelowego, mięśni kulszowo-goleniowych powinno pomóc, z tym, że to jest internet więc nie może być to brane jako ostateczna diagnoza tym bardziej, że nie idzie przeprowadzić żadnych badań, a wnioski płyną tylko z opisu.
napisał/a: lolek111555 2010-10-22 19:18
Porobiłem już chyba wszystkie możliwe badania a lekarze mówią że nic mi nie jest i to jest najgorsze to może w takim razie przedstawie wyniki jednego badania którego uważam za najbardziej miarodajne co mi dolega i mógłbym jeszcze wysłać zdjęcia z tego rezonansu bo wg mnie wtedy by było to najlepsze. Ja uważam że coś jest nie tak oglądając te zdjęcia i i interesuje mnie taka biała plama miedzy kościa a rzepką. A opisie pisze tak: Niewielkie uszkodzenie umocowania torebkowego tylnej części łąkotki przyśrodkowej. Jest ona oprócz tego rozwarstwiona, ale ciągłość powierzchni stawowych obu łąkotek jest zachowana, a sygnał bocznej całkowicie prawidłowy. Drobne szczeliny w chrząstce kłykcia przyśrodkowego kości udowej. Płytka impresja korowa w przedniej części kłykcia przyśrodkowego kości udowej okonturowana jest sklerotyzacją, a w kryjącej to miejcse chrząstce widoczne są drobne ogniska kalcynozy. Prawdopodobnie jest to zajście bezpośredniego urazu. Fizjologiczna ilość płynu w jamie stawowej. I tutaj chyba jest napisane co mi dolega ale jakoś lekarze z tego nic nie wyczytują, normalnie to jest śmiech na sali. Co to może byc ???
napisał/a: ulna 2010-10-23 19:41
Opis rezonansu wcale nie jest dobry jest poprawny. Zmiany te nie nadają się na zabieg operacyjny ale rehabilitacja może pomóc. Ból może być spowodowany zmianami, które znajdują się w obrębie łękotki, tak kalcynoza może być spowodowana albo faktycznie bezpośrednio urazem, albo przeciążeniami do jakich po tym urazie dochodziło
napisał/a: lolek111555 2010-10-24 11:33
Czy smarować to kolano jakimiś maściami? Jeżeli tak to jakimi ? Słyszałem że taka " końska maść " jest podobno bardzo dobra ??
napisał/a: ulna 2010-10-25 00:47
Nie ma sensu tego typu specyfiki głównie działają uśmierzająco ból i przeciwzapalnie. Opis MRI nie wskazuje na konieczność ich stosowania, nie naprawi się przez to kolano.
napisał/a: lolek111555 2010-10-25 10:56
Czyli mam ćwiczenia stosować nie obciążające na kolana???? I to może mi pomóc ? np jakie??
napisał/a: ulna 2010-10-26 16:29
Ćwiczenia owszem mogą pomóc, szczególnie wzmacnianie mięśnia czworogłowego i rozciąganie, powinny być one uzupełnione o fizykoterapię. Dobrze by były aby ćwiczenia zostały konkretnie zlecone pod możliwości fizyczne pacjenta przez fizjoterapeutę (po indywidualnej konsultacji)
napisał/a: lolek111555 2013-01-25 18:44
Witam, pomogłaś mi zrozumieć na czym polega mój ból. Miałeś racje, że ból mojego kolana jest związany z bocznym przyparciem rzepki, chondromalacją. Zrobiłem Artroskopie i miałem zrobione rekonstrukcje naderwanego więzadła przedniego metoda shawera, usuniety przerośnięty fałd błony( chyba maziowej). Dzisiaj jestem pół roku po zabiegu i niestety znowu zaczęło mnie boleć, identycznie tak samo. nie wiem czy chodzenie na siłownie i wzmacnianie tego mieśnia pomoże. dodam ze rehabilitacji jako takiej nie miałem( lekarz mówił żebym leżał na łóżku po zabiegu i nie ruszał nogą, nie chodził na niej przez jakieś 3 tyg. potem dopiero lekkie spacery itd. Wznowiłem treningi siatkarskie jakoś po 3 miesiącach po zabiegu. ostatnio znowu powili nawracały mnie bóle, ale dzisiaj to odczułem znowu podczas dynamicznego wybicia się ogromny ból jak dawniej. lekarz jeszcze co tydzien wstrzykiwał mi do kolana bezpośrednio hondroitynę czy coś podobnego przez 5 tygodni. Było to bardzo drogie. Dodatkowo brałem arthryl, mówił żebym jeszcze teraz powtórzył te zastrzyki, żeby mnie nie bolało. ale widocznie nie zdążyłem. Nie wiem co teraz z tym zrobić, skoro miałem zabieg a po nim powróciłem do stanu poprzedniego. Z uwagi na to, że poradziłaś mi bardzo dobrze to pytam się co w takiej sytuacji mogę zrobić?