bol podbrzusza

napisał/a: mario_xx 2006-12-24 13:51
Witajcie. Jestem tu nowy wiec na poczatek witam wszytskich.
Moj problem to powracajace napady bolu pobrzusza. Raz w srodku nocy poszlem na pogotowie bo tak bardzo bolalo, podejrzewali wrostek, ale wyniki z krwi i moczy byly ponoc dobre:
Hematokryt - 43,6 %
Hemoglobina - 14,1 g/100
Krwinki czerwone - 4,80 /µl
Krwinki biale - 8,38 /µl
MCV - 90,9 µł
Plytki krwi - 194tys/1mmł
Glukoza - 6,0 mmol/L
Sód - 138,3 mmol/L
Potas - 4,60 mmol/L

Zrobiono mi USG jamy brzusznej - wynik: narzady j.brzusznej bez zmian w USG. Dali mi jakis duuuuuzy zastrzyk, kazali poczekac i zaczelo przechodzic.

Nie umie stwierdzic po czy mnie boli bo sa to rozne pory dnia/nocy i w roznych okolicznociach. Jeszcze mam problem z bieganiem - mianowicie jak biegne cos mnie wlasnie boli w brzuchu tj. tak jakby byl tam jakis kamien i "latał" tam i uderzal.
Jesli ma to znaczenie to od ponad roku biore leki regularnie - Neurotop Retard. Padaczki nie stwierdzono, wyniki badan byly zawsze dobre, nie bylo do czego sie przyczepic. Lekarz poprostu przepisal i kazal brac.
Jakies pomysly co to moze byc?
pozdrawiam, Mariusz
napisał/a: Joon 2006-12-27 17:23
Witam.
Mam pytania: czy to jedyne objawy? Jakiego koloru i konsystencji jest Twój kał? I czy masz podwyższoną temperaturę?
Pozdrawiam
napisał/a: mario_xx 2006-12-27 17:38
temperatura w normie, kolor kalu w normie, konsystencja - ani twardy ani rzadki, normalny. Aczkolwiek czasem mam zaparcia.
Przy niebolacym brzuchu, gdyby ktos mnie uderzyl w niego to umarlbym chyba z bolu - cos tam bolacego jest.
napisał/a: Joon 2006-12-30 11:40
dlaczego bierzesz ten lek jeśli nie stwierdzono padaczki? Może te bóle są z nim związane?
napisał/a: mario_xx 2006-12-30 13:07
Joon napisal(a):dlaczego bierzesz ten lek jeśli nie stwierdzono padaczki? Może te bóle są z nim związane?


taka decyzja neurologa, zeby brac profilaktycznie. Lek dali mi po drugim napadzie. Biore go od lipca 2005, a bole brzucha pojawily sie dopiero z jakies niecale pol roku temu
napisał/a: Joon 2006-12-30 16:36
Mogles sie uczulić na jakis składnik leku (ale nie jestem pewna, czy uczulenie tak właśnie wygląda- ja mam zazwyczaj biegunki i bóle brzucha). Na Twoim miejscu porozmawiałabym z gastrologiem i spytała, czy lek (weź go ze sobą na wizytę), który bierzesz może mieć z tym coś wspólnego. Trudno powiedzieć co to może być zwłaszcza, że nie masz żadnych dodatkowych objawów. Dziwna sprawa.
Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia :)
napisał/a: Izka1 2007-01-17 00:08
cześć! też brałam kiedyś neurotop retard,ale nie rozumiem dlaczgo bierzesz go jesli wsio jest oki.Miałeś kiedyś padaczkę,jak tak to ile się na nia leczyles???Ja wiem tylko tyle,że takie leki jak właśnie neurotop na pewno mają wpływ na ukł.pokarmowy.Mój neurolog kazał mi kontrolować wątrobę podczas zażywania lekarstwa co pół roku(robi się wtedy próby wątrobowe).Próby wątrobowe pokazują czy wsio jest oki z wątrobą.
napisał/a: mgk1 2007-01-19 10:18
Co do tego powracającego bólu brzucha, to mój syn (w Pana wieku) również tak miał przez... 2 lata i nikt nigdzie nie potrafił mu pomóc. Przyjeżdżali z pogotowia, dawali środki przeciwbólowe i nic - po jakimś czasie znowu ból powracał; syn kiedyś nawet zemdlał. Swojego czasu przyjęto go również do szpitala (na Banacha w Warszawie); przebadali go na ... hematologii (2 tygodnie), pobierali nawet szpik i nic.
Zawsze sugerowałem... wyrostek, ale żaden chirurg po "badania" nie chciał tego przyznać, a wręcz WYKLUCZAŁ wyrostek.
Dopiero pewnego razu, po jednym z ataków bólu, przewieźli mi syna na Kasprzaka (W-wa) i, po bardzo zgrubnych badaniach, jeden chirurg (o wyglądzie Araba) natychmiast powiedział: WYROSTEK i to już na zabieg! Po operacji powiedział nam, że to był już pękający WYROSTEK. I to była już ostatnia chwila, bo jak by się rozlał, to... kaplica.

Pozdrawiam i szczerze Panu radzę udać się do DOBREGO chirurga-diagnosty. Nie jestem lekarzem, ale życie dostatecznie nauczyło mnie wierzyć instynktowi i przeczuciom.
napisał/a: mario_xx 2007-04-23 23:35
Witajcie ponownie :)
Wyjasnilo sie juz wszytsko. Mialem kolejny napad bolow 5 marca wieczorem. Przespalem noc, rano do pracy pojechalem, mialem nudnosci przez caly dzien. Wieczorem dostalem goraczki - nowy objaw. Pojechalem na pogotowie. Zaraz podstawowe badania, USG i decyzja - zostaje na oddziale a we wczesnych godzinach rannych ide pod noz.
Okazalo sie ze byl juz pod ropa oraz zapalenie otrzewnej sie juz wdalo. Teraz juz jest ponad miesiac od zabiegu i wsio OK, bole ustapily :)
pozdrawiam :)
napisał/a: MoniaK 2007-06-18 17:14
hehehe mialam to samo co ty pol roku temu tylko ja mialam 1 atak i odrazu sie wylalo a lekarze podejrzewali skret kiszek