Ból pod prawym żebrem.

napisał/a: dermaglif 2014-05-19 19:44
Witam.
Moja przygoda z jelitami trwa juz 3 lata. Podejrzewano Crohna i celiakie - bez skutku. Diagnoza to po prostu jelito drażliwe.
Jednak dwa miesiące temu zostałam przyjęta na oddział chirurgiczny z powodu gorączki i bólu brzucha. Sądzono, że to plastron, jednak TK temu zaprzeczyło - nic na nim patologicznego nie wyszło. Podobnie kolonoskopia. Wraz z ta gorączką pojawiło się "gniecenie" w prawym boku, które utrzymuje się do dziś. Przez to nie mogę nawet wziąć porządnego oddechu, ale to dziwne - bo mam wrażenie, że tylko jedna strona układu oddechowego nie funkcjonuje. Po prostu jakbym oddychała tylko lewym płucem, a prawe nie funkcjonowało.. Wyczuwam także pod tym żebrem guza (?), którego śmiało mogę wepchnąć pod żebro, ale sprawia to ból aż w klatce piersiowej. Czasami boli, ze zmiennym nasileniem.
Wykluczam nowotwory, bo mam 19 lat. Nic poza tym się nie dzieje, kilka razy miałam tylko biegunkę. Gastrolog powiedział, że "tak może się dziać".. co nie zmienia faktu, że jest to dla mnie dyskomfort.
Może ktoś potrafi mi odpowiedzieć czym to jest spowodowane, skoro nawet na TK nie został po tym ślad?
Za 3 dni idę do lekarza, niestety jest on jest z natury "olewaczem", a nie chcę znów zostać spławiona, więc mogłabym mu coś zasugerować.

*Dodam, że na USG chirurg widział zmiany hypechogenne wielkości pudełka zapałek.