bol pod prawym zebrem

napisał/a: pyskaty1111 2014-05-03 13:30
Witam,od polowy grudnia 2013 r. meczy mnie bol(a raczej jest to ucisk) z prawej strony pod zebrem. Gdzies na wysokosci pępka moze minimalnie wyzej(tak jak mowie jest to z prawej strony) Czasami czuje kłócie tak jakby nizej(gdzies na biodrze,a czasami wyzej tak jakby w zebrze a najczesciej po srodku) Ten ucisk mi promieniuje na bok oraz na tyl plecow. Bywaja dni ze jest spokoj,bywaja ze gniecie mnie to z pol godziny i przestaje a bywa tez tak ze ucisk jest przez caly dzien. MIalem juz kilka diagnoz,bylem odsylany od lekarza do lekarza a poprawy nie ma. Dodatkowo przelewa mi sie w brzuchu oraz mam bialo zolty osad na jezyku(najczesciej czuje przelewanie wlasnie z tej prawej strony a czasem burczenie jest w calym brzuchu,tzn trudno zlokalizowac to dokladnie) Mialem robione badania krwi,moczu,kału,usg,tomografie oraz robilem sobie ten caly Vega Test. w badaniach krwi wyszlo wysokie te całe iGG,natomiast iGm bylo w porzadku oraz bilurbina lekko podwyzszona(jednak na ostatnim badaniu krwi juz byla okej) na usg wychodzi tylko umiarkowane powiekszenie sledziony i nic pozatym. na tomografii umiarkowane powiekszenie watroby(o niskiej gestosci miazszu jak w przypadku stluszczenia) i umiarkowane powiekszenie sledziony oraz zagiety pecherzyk zolciowy w okolicy dna. tomografia byla robiona w styczniu,drugie usg robilem w kwietniu i na usg wychodzi ze watroba niepowiekszona o prawidlowej gestosci miazszu. Znowu wychodzi tylko powiekszenie sledziony(lekko powiekszona jest) Na vegatescie wyszly mi pasozyty tzn lamblie,candida albicans oraz glista ludzka,bralem nalewki na pasozyty i grzyby(skonczylem ta kuracje a poprawy nie ma). Robilem badania kału dwukrotnie(za kazdym razem bralem po 3 probki) lamblie mi nie wyszly,glista takze. Wogole wychodzi ze nie mam zadnych pasozytow. grzyby mi wyszly w kale tzn candida albicans(ale ilosc malo znaczaca dla kalu) lekarz stwierdzil ze ilosc malo znaczaca i to nie znaczy o chorobie,czyli dalej nic. Dostalem skierowanie na gastroskopie i czekam na termin.... Moze ktos cos doradzi,pozdrawiam. A dodam jeszcze ze badaniawatrobowe gttp,alat,aspat sa w normie