ból pod prawym żebrem tępy trwały

napisał/a: 20kamilcia 2012-02-14 20:23
Witam:) nie wiem czy w dobre miejsce trafiłam, ale wydaje mi się sprawa jest związana z trawieniem. Od trzech dni mam silny ból pod prawym żebrem i promieniuje na klatkę piersiową. W sumie to uczucie przypomina jak bym połknęła jakiegoś cukierka w całości albo jakiś przedmiot i tak mi to jak by siedziało, zalegało i nie chciało się strawić. Ale nic nie połknęłam, ostatnio natomiast zjadłam kilka tłustych pączków własnej roboty i może one mi zaszkodziły...Tylko ja generalnie jestem osobą bardzo szczupła i nie miałam takich problemów wcześniej a teraz od trzech dni męczy mnie ten ból. Proszę o poradę, pozdrawiam:)
napisał/a: Agnicha 2012-02-15 21:45
Witam!
Mogą to być bóle związane z kamieniami w pęcherzyku żółciowym. Jak bóle będą się powtarzać, to trzeba zrobić USG jamy brzusznej. Mąż miał takie bóle sporadycznie, kilka lat, raz na kilka miesięcy. Dopiero jak ból stał się nie do wytrzymania zrobił badania i okazało się, że to kamienie. Ból pojawiał się właśnie po tłustym jedzeniu, niekiedy wysiłku fizycznym, np. po długim bieganiu, graniu w piłkę.