ból pod lewym żebrem

napisał/a: sbtr00 2013-03-27 23:53
witam!
postaram się w miarę krótko opisać mój problem.

w sierpniu przez kilka dni bolało 'coś' w środku pod lewym żebrem, po kilku dniach przestało, więc wiadomo - olałem sprawę bo przestało. w styczniu miałem kilka razy biegunkę. potem dość luzne stolce, zółtej barwy, które raczej wróciły do normalnego stanu jakies 3-4 tygodnie temu...no ale właśnie jakieś 4 tygodnie temu byłem na imprezie i troche wypiłem (troche znaczy dosć mało - 3 małe piwa, 2 drinki) no i zaczęło mnie od nowa boleć po lewej stronie. znowu z przerwami, ale bardziej intensywnie, no i z kazdym razem ból się nasilał. pozostałe objawy - koszmarna zgaga po tłustych potrawach, mleku, białym winie, mrożonkach, odbijanie się, wzdęcia. ah i na twarzy na dwoch policzkach dostałem w styczinu jakiejś dziwnej wysypki. wygląda to jak dosc drobne pryszcze, ale są dni kiedy znikają lub są prawie niewidoczne i dni kiedy się robią dość zaczerwienione..
w zeszłym tygodniu poszedłem do gastroenterologa. na podstawie wywiadu stwierdził, że prawdopodobnie problem z jelitem grubym. zlecił morfologię - wszystko ok oprócz bilirubiny podwyższonej o 1 punkt i CRP 8,30, brak helicobacter. następnie usg, na którym żadnych zmian w jamie brzusznej nie ma. po usg znowu wrocil do twierdzenia ze jakiś czas temu moglem przejsc jakas infekcje jelit i nadal utrzymuje sie ten ból
zalecenia lekarza - zakaz spozywania produktow mlecznych, 30-40dg owocow/warzyw dziennie, wysilek fizyczny.
coz...jak na razie tylko ostatniego podpunktu nie wprowadzilem do zycia, a ból się nasila. choc ciężko mi to zdefinowac jednoznacznie jako ból. duży dyskomfort, ucisk... teraz mam wrażenie jakby promieniował troche na plecy.
a więc jestem juz tydzien po wizycie i jak dotychczas miałem fazy ze raz miałem to niefajne uczucie, raz nie...to tak teraz mam cały i czas i coraz intensywniej. mimo ze jem regularnie, stosuje sie do diety...
jakies pomysły co moge robic z tym dalej czy czekać biernie na efekty zalecen lekarza?
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2013-03-28 17:04
Witam
Z preparatów jakie możesz sobie zakupić na problemy jelitowe to:
- Debutir
- Taninal
Na temat prawidłowego odżywiania znajdziesz kilka informacji w moich artykułach:
[url_special=http://wieszjak.polki.pl/eksperci,1011,Krzysztof-Mikiecik.html:2hvriucs]http://wieszjak.polki.pl/eksperci,1011,Krzysztof-Mikiecik.html[/url_special:2hvriucs]

Pozdrawiam

Krzysztof Mikeicik