Ból pod kolanem

napisał/a: Benio 2016-03-22 15:51
Witam, dzisiaj na treningu piłki nożnej przy próbie podania piłki zewnętrzną częścią prawej stopy (chyba zbyt bardzo ją wykręciłem w prawo w stosunku do kolana) poczułem chwilowy, nie jakiś duży, ale ból i dziwne uczucie jakby coś mi się w lewo-tylnej części prawego kolana cofnęło na sekundę, ale kiedy wyprostowałem stopę to wszystko wróciło do normy. Po tym mogłem normalnie grać dalej jednak przy próbie mocnego wyprostowania nogi w kolanie do tyłu "na siłę", żeby sprawdzić czy wszystko ok coś jakby lekko się cofało i wracało, mało bolesne, ale dziwne uczucie. Teraz w domu odczuwam tylko ból przy zginaniu i prostowaniu w tej właśnie tylno-lewej części kolana? Pierwsza moja myśl w momencie zdarzenia - zerwane więzadło w kolanie, tyle się o tym słyszy grając w piłkę, ale to chyba niemożliwe skoro po 5 godzinach od zdarzenia ból jakoś strasznie nie wzrósł, nie czuje luzu w samym kolanie, ale boję się je tak prostować jak wcześniej. W ogóle teraz po zdarzeniu kiedy ból się zlokalizował dokładniej wydaje mi się, że nie boli mnie samo kolano, tylko mięśnie - po lewej stronie kolana i podkolanowy z lewej strony. Czy to może być tylko naciągnięcie lub naderwanie jakichś mięśni w okolicy kolana czy trzeba liczyć się z problemami ze stawem kolanowym?

Wydaje mi się także, że miałem podobny problem dawno temu, może ze 2-3 lata temu i wszystko przeszło samo po jakimś krótkim czasie, nie byłem nawet u lekarza. Zbagatelizowałem to, a teraz znowu pojawia się podobny problem więc postanowiłem się zainteresować, w związku z tym czy nawet nie mając problemów z samym stawem kolanowym, więzadłami itd. tylko np. z mięśniami czy ścięgnami, zaleca się mimo to używanie opaski elastycznej podczas uprawiania sportu? Czytałem kiedyś gdzieś, że opaski elastyczne używane bez powodu, problemów stricte stawowych są niewskazane.
napisał/a: MICHAL-CS 2016-10-28 18:45
Witam, prawdopodbnie nadwyrezyles ktorys z miesni tzw "gesiej stopki", ich funkcja jest zginanie kolana, wiec nic dziwnego ze boli podczas zginania oraz podczas prostowania, wtedy sa rozciagane. Njalepiej byloby zrobic USG lub udac sie na diagnostyke do dobrego fizjoterapeuty, zeby zrobil dyferencje miesniowa i wszystkie testy wiezadlowe.

Pozdrawiam