Ból po wyrwanym zębie i opuchlizna

napisał/a: MediEvil 2010-01-17 11:38
Witam,

Chciałbym zaczerpnąć fachowej porady i pomocy w tym przypadku. Otóż wczoraj mój Tata był u dentysty na zabiegu wyrywania zęba (chyba 7-emki), podczas zabiegu było stosowane miejscowe znieczulenie. Dziś po przebudzeniu się ma opuchnięta prawą część twarzy. Chciałbym się dowiedzieć czy jest to naturalna reakcja po wyrwaniu zęba, jeżeli nie to co z tym należy zrobić? Dodam tylko że piszę z powodu tego że jest dzisiaj niedziela i niemożna się dodzwonić do dentysty.

z góry przepraszam za brak "fachowości" w pisaniu tego postu
czekam na odpowiedź
Daniel A.
napisał/a: Agusia1982 2010-01-17 13:05
Niech tata nie wygrzewa miejsca po wyrwaniu,stara się nie spać na tej stronie żeby jakiegoś krwotoku nie było.
Po wyrwaniu robi się w dziurze taka skrzeplinka więc niech uważa,żeby jej nie wypłukać...to się musi samo zasklepić.
Najlepiej żeby nie pił gorącego tylko letnie rzeczy.
Opuchlizna zejdzie...jak boli to coś przeciwbólowego.
Będzie jakiś czas pobolewało.
napisał/a: Dorota851 2010-01-17 13:29
to nie że dostanie krwotoku bo napewno nie dostanie po nagrzewaniu , nagrzewanie zwiększa poprostu ból , zimny okład na policzek i uważać przez 5 dni na skrzep
napisał/a: MediEvil 2010-01-17 14:46
bardzo dziękuję za pomoc
napisał/a: kulek76 2010-01-17 19:36
ojoj ja tez w sprawie bólu w piatek wyrwalem 4 i mnie do dziisja pobolewa plukalem szalwia...ketanol ale ilez mozna ....czy mam jechac do stomatologa w poniedzialek czy nie bo sie wygłupie i tak ma byc???
napisał/a: Agusia1982 2010-01-17 19:57
Do płukania bardzo dobry jest Dentosept.
Działa przeciw zapalnie i ściąga opuchlizne.
Mnie bardzo pomaga.
napisał/a: kulek76 2010-01-17 20:01
teraz tyłka raczej nie bardzo rusze ...ale to tyle moze pobolewac?? kiedys jak 8 wyrwalem to po wyrwaniu jak reka odjał...kurcze ...wkurzam sie i nie wiem ....za długo to trwa:0
napisał/a: Agusia1982 2010-01-17 20:03
Widzisz ja kiedyś po wyrwaniu zęba cierpiałam tydzień...teraz na każdą zmiane pogody czy ciśnienia boli mnie ząb,którego nie mam bo został wyrwany.
Wszystko być może jak widać.
Nie zaszkodzi iść i pokazać stomatologowi i upewnić się,że tam wszystko jest okej.
napisał/a: kulek76 2010-01-17 20:09
chyba sie jutro udam ...kurcze to byla chirurgia na Batorego zawsze bylo ok:/
napisał/a: Dorota851 2010-01-17 20:38
Witaj błąd że płukałeś prawdopodobnie zrobił ci sie suchy zębodół , nie płucz tego , czasami wrazie uśmierzenia bólu pomaga jak do rany sie da kawałek polopiryny ale niech lepiej to stomatolog zobaczy
napisał/a: kulek76 2010-01-18 11:13
Aj no i byłem u stomatologa i wyplukał mi sie skrzep ....mam aspiryne w dziurce i jutro to samo plukanie i aspieryna jakas na F ...dzieki za pomoc ciao dziewczyny :)