Ból po wyrwaniu ósemki

napisał/a: oldzi 2015-08-20 04:50
Wczoraj o godzinie 12:30 byłam na wyrwaniu górnej, lewej ósemki. Znieczulenie ani zabieg nie bolały mnie ani trochę, więc ucieszyłam się, wiedząc, że jest to podobno bolesne. Cały dzień byłam na tabletkach przeciwbólowych typowo na ból zęba. Czułam dyskomfort, jednak przy pomocy lodu było w porządku. Przed snem, ok 22, zjadłam kolację (tzn chleb z okładem). Następnie delikatnie umyłam zęby i użyłam płynu do ust aby odkazić ranę. Teraz, w nocy, obudził mnie okropny ból, zauważyłam także, że mam zaschniętą krew na ustach (cały dzień rana krwawiła delikatnie), do tego, co mnie przeraziło, oprócz delikatnego napuchnięcia lewej strony twarzy, mam tam sine przebarwienia. Wzięłam oczywiście kolejną tabletkę (wg zaleceń na opakowaniu). Nie wiem jednak czy przejmować się bólem, który tak silny objawił się dopiero teraz. Nie wiem też, czy sine poliko to normalna rzecz. No i przeraziło mnie krwawienie,czytałam,że po kilku godzinach powinno przejść, teraz jest 4:00 i nadal rana (tak mi się zdaje) się nie goi. Pomocy, jestem bardzo wystraszona, bo to mój pierwszy wyrwany ząb. :(
napisał/a: piotrosiama 2015-08-20 13:42
Krwawienie po ekstrakcji wiele zależy od indywidualnej krzepliwości krwi. Ja bym poszła skontrolować czy wszystko jest ok bo być może ten ból spowodowany jest tzw. suchym zębodołem.
napisał/a: ikka30 2015-08-22 11:44
nic sie nie martw, ja moje 2 osemki dalam do wyrwania juz ponad tydzien temu.
to juz drugi zabieg (tym razem z prawej strony) wiec wiedzialam, czego oczekiwac. drugi dzien "po" jest najgorszy, bol, opuchlizna... potem bedzie juz tylko lepiej. powoli pojawia sie siniaki na twarzy, ale coraz latwiej bedzie otworzyc buzie by cos zjesc
na pierwsze 3 dni polecam 600 mg ibuprofenu 3x dziennie a jak to za malo (u mnie tak bylo za pierwszym razem) to do tego jeszcze 500 mg paracetamolu. Koniecznie z jogurtem, bo inaczej zoladek Ci wysiadzie! Do tego zimne oklady i cierpliwosc. Po 2 tygodniach zapomnisz o wszystkim. Zostanie wtedy wydlubywanie resztek jedzenia z nowej 'dziury'
pozdrawiam!
napisał/a: ikka30 2015-08-22 11:52
nie dostalas od swojego stomatologa zadnych informacji o tym co robic i co sie bedzie dzialo? ja cala 'ksiage' w ktorej stalo m.in. zeby 2 pierwsze noce nie spac na lezaco wlasnie na wypadek krwawienia, ktore jest normalne (no, chyba ze naprawde krew leci ciurkiem...), mnie to meczylo 2 pierwsze dni przy myciu zebow
glowa do gory, co dzien bedziesz sie budzic w coraz lepszym nastroju! ;)
napisał/a: oldzi 2015-08-22 22:13
Dziękuje bardzo za porady :) to mnie bardzo uspokoiło. Na szczęście już jest o wiele lepiej, dziąsło w miejscu wyrwania mnie wcale nie boli i nie leci mi już krew. Jedynym moim zmartwieniem jest bardzo nieprzyjemny zapach z buzi. Dwa razy dziennie płuczę wodą z szałwią ale to nic nie daje. Mycie zębów też nie. Czy idzie coś z tym zrobić? I co oznacza ten brzydki zapach?
napisał/a: ikka30 2015-08-26 20:45
przejdzie po zdjeciu szwow. nie mam pojecia z kad to sie bierze, strasznie meczace ale na szczescie krotkotrwale
napisał/a: dorotis 2015-09-17 12:22
Też się martwiłam zapachem, ale podobno to normalne. Trzymajcie kciuki, jedna ósemka wyrwana ale przede mną jeszcze 2 :(((