Ból po wizycie u dentysty (nałożeniu plomby itp)

napisał/a: mt17 2011-06-15 15:29
Witam, przed wczoraj robiłem zęby, po 3 latach miałem 4 dziurki (niby małe, bo mało bolało ;p), więc przed wczoraj miła Pani zrobiła mi 2 zęby, siódemki z prawej strony. Wczoraj zrobiła mi również, jedną siódemkę z lewej na dole i piątkę u góry z lewej, cóż robiąc tą siódemkę z lewej, czułem 1 raz taki mocniejszy ból przy wierceniu próchnicy, nigdy osobiście takiego bólu nie odczuwałem jak leczyłem zęby, był owszem, ale mały, a ten był mocniejszy. Dodam że przed leczeniem nic mi nie było, nie czułem bólu przy jedzeniu. Ok, po założeniu plomby, odczekałem sobie z około 3h, zjadłem sobie coś i jedząc pokarm po lewej stronie czuje jak mnie ząb boli, nie jest to mocny ból, ale przeszkadza, oraz sam nie jestem pewien dokładnie który to ząb, wiem że na dole od 5 do 7, więc raczej ten który był leczony, bo to po nim się zaczęło.

Byłem dziś u niej ponownie z tym, powiedziałem co jest grane, dodała tylko że prosi o odczekanie jeszcze kilku dni, bo powiedziała "widzi że to był taki ząb, że który po zrobieniu boli".

I tu jest pytanie, czy coś się z nim dzieje ? Czy taki po zabiegowy ból jest możliwy, jak tak, to ile on trwa ?
napisał/a: asiaaa26 2011-06-15 21:32
Ja dzisiaj byłam u dentysty, też miałam robionego zęba, ale w znieczuleniu i lekarz powiedział, że będzie mnie bolał ten ząb, rzeczywiście boli i że to jest normalne, że tak ma być ;/
napisał/a: mt17 2011-06-16 18:42
asiaaa26 napisal(a):Ja dzisiaj byłam u dentysty, też miałam robionego zęba, ale w znieczuleniu i lekarz powiedział, że będzie mnie bolał ten ząb, rzeczywiście boli i że to jest normalne, że tak ma być ;/


Jak tak jest, chociaż nigdy mnie to nie spotkało, 1 raz, to szczerze mówiąc jakbym wiedział przed zabiegiem, to bym zostawił tego zęba w spokoju taki jaki jest i może zacząłbym po prostu więcej środków czyszczących używać. Bo bez pomocy dentysty mnie nie bolał....
napisał/a: asiaaa26 2011-06-16 22:28
Też się zdziwiłam jak mi to powiedział, dziwne to ;/ mnie już dzisiaj nic nie boli :)
napisał/a: mt17 2011-06-22 13:10
Mnie bolało do dziś oczywiście przy jedzeniu. Byłem dziś u dentysty i wywierciła plombę i nie wiem czy chwilkę też zęba wierciła, ale bolał jak .... Po nałożeniu nowej plomby i chyba lekarstwa pod nią jakiegoś czułem cały czas mocny ból po zabiegu (jedzeniu już nie wnikam), teraz już mało boli, jeszcze nic nie jadłem. Cóż za tydzień idę kolejny raz z tym zębem bo powiedziała że mam przyjść.
napisał/a: asiaaa26 2011-06-22 15:02
Mnie ten ząb już nie boli ale dzisiaj byłam u dentysty, zrobił mi 3 zęby za jednym razem i bolą jak cholera po tym znieczuleniu, można było robić bez ;/ też jeszcze nic nie jadłam i nie mam ochoty na nic ;(
napisał/a: mt17 2011-06-23 00:46
Po daniu lekarstwa na ząb pod pląbą, jednak działa. Teraz już nie boli, nawet jak jem. Pójdę za tydzień i zobaczę co powie