Ból po lewej stronie pachwiny, ból lewego jądra

napisał/a: Krzys33 2012-12-19 12:35
Witam serdecznie,
od dłuższego czasu okolo 4-5 miesięcy odczuwam ból po lewej stronie w pachwinie, na początku myślałem, że to jest jądro lecz potem zaczęło mnie boleć na przemian, raz w pachwinie, raz jądro, a najczęsciej boli mnie jednocześnie, nie jest to ból, taki gdzie muszę używać leków przeciwbólowych i też taki co by mnie ograniczał fizycznie, można powiedzieć, że czuje dyskomfort. Dodam też, że czasami jak mnie boli to promieniuje na kolano i na śródstopie. Byłem u lekarza rodzinnego to stwierdził, że jest to wiązadło, które boli w wyniku jego wcześniejszego przeciążenia. Lubie sport i uprawiam jazde na rowerze, piłke nożną oraz basen, i najczęściej boli mnie własnie jak wróce z rowera, nawet jak przejade 2-3km rekreacyjnie. Lekarz zalecił mi, żebym przez najbliższy okres nie uprawiał sportu, nie dźwigał cięzkich rzeczy, żeby odciążyc to miejsce. I moje pytanie, czy to jest prawdopodobnie to wiązadło czy też może świadczyć o innej dolegliwości i czy robić dalej badania czy poczekać troszke i zobaczyć czy będzie dalej boleć?
napisał/a: ratownik_0395 2012-12-19 16:55
Witaj.
Myślę, że to może być sprawa przeciązeniowa z więzadłem itd. faktycznie - odczekaj pewien czas i zobaczymy czy objawy ustąpią.
napisał/a: ~Anonymous 2012-12-19 18:58
4-5 miesiecy to sporo .Ja bym jeszcze podejrzewala ,ze powodem dolegliowsci moze byc przepuklina ktora przydaloby sie wykluczyc ,czesto objawia sie na samym poczatku jedynie bolem jadra do tego dodatkowo bol moze promieniowac tez na inne czesci w tym tez noge.Tutaj najlepiej byloby udac sie do chirurga ,ktory ewentualnie potwierdzilby lub ja wykluczyl.
Nastepnie po takiej wizycie jesli okaze sie ze nie jest to ona, udac sie do urologa ,ktory wykonalaby usg jadra by ewentualnie wykluczyc zylaki.