Ból po lewej stronie brzucha na wysokości pępka

napisał/a: Psujek93 2014-01-04 11:03
Witam mam 19 lat, po imprezie 18-stkowej zakrapianej alkoholem jakoś następnego dnia zaczął mnie boleć brzuch. Było to już tydzień temu, w między czasie byłem u lekarza. Dostałem nospe, helicid, morfologia robiona, wątroba wporządku. Doktor mówi, że stan zapalny w organizmie gdzieś jest. Ból promienuje tak jakby na biodro i plecy, USG na 09.01 więc dostałem Furaginum na nerki, niestety nie pomaga. Do 09 musze sie pomęczyć, mam pytanie czy ktoś może napisać co może mi być? Po przejrzeniu linków w internecie, wyczytałem, że to może być trzustka :(

PS: Zapomniałem dodać wypróżnienia wporządku, żadnych wymiotów. Jedynie nieprzyjemny zapach z ust z rana.
napisał/a: aaggaa3 2014-01-05 10:29
możesz zrobić sobie badanie poziomu amylazy w moczu na początek, koszt nieduży bo jakieś 7-10zł i ewentualnie lipazy z krwi (tutaj koszt już troszkę większy bo ok. 20-25zł

powyższe badania pokarzą czy coś niepokojącego dzieje się z trzustką
napisał/a: Psujek93 2014-01-05 12:17
Ok rozumiem . zrobie badaneie na poziom amylazy w moczu bądź krwi. Tylko jedno pytanie mam, jeżeli teraz biore Furaginum, to dalej brać ten lek czy go odstawić? I czy musze być na czczo? We wtorek napewno sie przejde i zrobie bo ciągłe mniejsze badz wieksze klucie brzucha jest uciążliwe.
napisał/a: aaggaa3 2014-01-06 13:28
hej :) furagin możesz zażywać raczej nie powinien z tego co wiem zaburzyć wyników (dopytaj na wszelki wypadek doktorka)

napisal(a):I czy musze być na czczo?


lepiej zrobić badania na czczo :)
napisał/a: Psujek93 2014-01-07 16:30
Zrobilem badania, jutro beda wyniki dam znać jak coś. Modle sie oby to nie bylo przewlekle zapalenie trzustki :(
napisał/a: Psujek93 2014-01-08 11:38
A wiec wyszła wartość 63, a RANGE 0-90. Także, więc chyba z trzustką wszystko wporządku. W piątek wizyta u lekarza a w czwartek jeszcze usg ciekawe co to może być ; >
napisał/a: aaggaa3 2014-01-09 13:06
daj znać co powiedział doktorek :)

napisal(a):A wiec wyszła wartość 63, a RANGE 0-90.
to badanie lipazy czy amylazy?
napisał/a: Psujek93 2014-01-12 11:14
Tak, na usg wszystko wyszlo wporzadku mam jakis kamyczek w nerce. Wczoraj miałem studniówke myśląc ze wszystko jest wporządku to z kumplami troche popilismy potanczylismy, wstalem znowu jest ból po lewej stronie brzucha. ;( Co to może być?
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-01-15 19:11
O badaniu trzustki

[url_special=http://uklad-pokarmowy.wieszjak.polki.pl/trzustka/282093,Jakie-badania-wykonac-w-chorobach-trzustki.html:3fpn1b6x]http://uklad-pokarmowy.wieszjak.polki.pl/trzustka/282093,Jakie-badania-wykonac-w-chorobach-trzustki.html[/url_special:3fpn1b6x]
napisał/a: Psujek93 2014-01-18 21:37
Na usg wyszła trzustka normalna z widoczna, niepowiększona przewód wirsunga nieposzerzony, amylaza w normie. A dalej czuć ból po lewej stronie :< teraz mam wykonac badanie na lambrie i helicobacter pylori. Niestety martwi mnie to, że ten ból miewalem po alkoholu i miewam do teraz, jednak nie jest on jakis mocny, ale czuć ze cos jest nie tak. Wyszło mi jeszcze zwapnienie w nerkach 0.5mm na usg czy to moze byc przyczyną? Dzieki i pozdrawiam ;)
napisał/a: Psujek93 2014-01-19 21:49
Doradzi ktoś coś, jakieś badania może jeszcze wykonac? Bo naprawde nigdy nie mialem takich problemów :(
napisał/a: Psujek93 2014-02-08 19:13
Lekarka wykluczyła trzustke, dzisiaj z rana zrobiłem stolec a w wodzie w toalecie były krople tłuszczu. Jeżeli coś takiego występuje to musi to być chyba bankowo trzustka? tzn zapalenie trzustki