Ból po leczeniu + reakcja na zimno/ciepło -> Reklamacja?

napisał/a: smarkata1 2013-01-21 08:52
Tydzień temu miałam leczoną 6kę. Nie miałam pojęcia o ubytku. Ząb wcale nie bolał.
Po leczeniu zaczęła się reakcja na zimno i ciepło oraz ból przy nagryzaniu.
Nigdy wcześniej nie miałam takiej sytuacji.
W środę znów idę do tego samego lekarza, z reklamacją tym razem.
Czy jeśli okaże się, że lekarz musi coś poprawiać po sobie, pacjent jest zobowiązany pokrywać dodatkowe koszty? Byłoby to dla mnie chore. Zapłaciłam już 180 zł...
Boję się, że coś poszło lekarzowi nie tak i dojdzie do leczenia kanałowego... Dlaczego miałabym dopłacać za ewentualne jego błędy?
napisał/a: viki71 2013-01-21 09:51
Byc może,ze ubytek był na tyle duzy,ze najpierw nalezało załozyc lekarstwo na zęba a dopiero wypełnic go trwale,albo zaostał żle wypełniony.Cięzko zgadnąć.Nie wiadomo,co będzie robił ale jeśli dojdzie do kanałowego leczenia to prawdopodobnie będzie trzeba zapłacic za usługę.Stomatolog ,nie wrózka,nie przewidzi wszystkiego,chyba,że jestes stałym pacjentem i zna Twoje zęby.
napisał/a: smarkata1 2013-01-21 10:10
Dziękuję za odpowiedź. Pani doktor nie zna moich zębów. Młodziutka jest. Rok po studiach. Tym bardziej pewnie trudno byłoby się jej bawić we wróżkę... Ale... Ale. Ach.
napisał/a: viki71 2013-01-21 11:46
No cóż.Najlepiej trzymac sie jednego stomatologa i niekoniecznie świeżo po studiach:)