Ból pleców w odcinku lędźwiowym

napisał/a: magnumek 2014-03-14 11:22
Witam.
Jakieś 3-4 tygodnie temu byłem w górach gdzie dałem sobie trochę w kość a na następny dzień zrobiłem sobie po przerwie trening siłowy, początkowo odczułem bardzo delikatny ból w dolnym odcinku pleców i nie przeszkadzał mi on w dokończeniu całego treningu, w nocy dość ciężko mi się spało nie mogłem znaleźć sobie odpowiedniego miejsca, nazajutrz ból się nasilił do tego stopnia że miałem trudność ze zgięciem tułowia w przód i wygięciem w tył, odczuwałem kujący przyduszający ból w dolnym odcinku pleców (można go porównać do kolki). Po tygodniu wybrałem się do lekarza rodzinnego który przepisał mi lek rozluźniający i lek przeciwbólowy. Ból troszkę puścił, blokada trochę także, nie odczuwam już promieniowania ale za to przeniósł się niżej, czuje kłucie w pośladkach. Dzisiaj znów byłem u lekarza i kazał dalej brać lek rozluźniający i przepisał inny przeciwbólowy, Ból utrzymuje się nadal ale nie na tyle abym nie mógł robić żadnych czynności, po prostu jest troszkę dokuczliwy. Plecy szybko mi się męczą i często muszę usiąść żeby poczuć ulgę. Do fizjoterapeutów lub ortopedów nie ma terminów.
Co to może być?
Czy brać nadal te leki? Przeciwbólowy nie wiem czy jest potrzebny ponieważ spokojnie bez niego daję radę.
Czy mogę już delikatnie wykonywać jakiś trening siłowy?