Ból pleców.

napisał/a: metzvg 2014-12-28 21:20
Witam, odczuwam ból w dolnej części pleców od 2 tygodni, zacząłem go odczuwać po wyziębieniu organizmu - nie mogłem się skulić/podnieść. Po tygodniu gdy ból już prawie sam ustąpił próbowałem przesunąć mebel(podniesienie z przemieszczeniem), wtedy ból powrócił ponownie silniejszy. Udałem się do lekarza stwierdził, że to nie kręgosłup, a raczej mięsień. I dalej po tygodniu od wizyty u lekarza gdy już myślałem, że wyleczyłem plecy, podniosłem coś znowu i ból powrócił, ale na szczęście ból jest mało wyczuwalny. Ból nasila się podczas skłonów tułowia i wyginaniu odcinka lędźwiowego do przodu czyli w przeciwną stronę niż skłony tułowia.

Chciałbym się dowiedzieć co powoduje, że odczuwam ból?
napisał/a: FizjoBartek 2015-01-05 12:50
Witaj.
Na podstawie zgłaszanych dolegliwości wygląda na to. że ból prowokuje kręgosłup lędźwiowy.
Może to być dyskopatia. Musisz się udać do fizjoterapeuty na dokładne badanie.
napisał/a: metzvg 2015-01-05 19:11
Zamierzam zrobić rtg odcinka lędźwiowego, tutaj pytanie: czy na prześwietleniu zawsze da się zobaczyć niepożądane zmiany, czy w ten sposób jeżeli na rtg nie będzie widać żadnych zwyrodnień, to będzie znaczyć, że ból jest spowodowany naciągnięciem prostownika grzbietu?
napisał/a: FizjoBartek 2015-01-05 23:53
Ból w odcinku lędźwiowym może powodować wiele struktur. Brak zwyrodnień nie wykluczy dyskopatii bądź problemu takiego jak zablokowanie stawu. Naciągnięcie prostownika to raczej ostatnia rzecz jaką bym typował.
napisał/a: metzvg 2015-01-06 10:55
To jaką metodą można wykryć dyskopatię, a jaką zapalenie korzeni nerwowych(ból zaczął dokuczać po wyziębieniu organizmu, a nie z pracy fizycznej)
napisał/a: FizjoBartek 2015-01-06 15:23
Tylko dokładne badanie manualne określi źródło bólu.
Polecam udać się do fizjoterapeuty.