Ból pleców

napisał/a: Thomy81 2016-06-10 23:27
Witam od pewnego czasu czuje ból pleców w okolicy piersiowej ból promieniuje do klatki piersiowej. Nie boli mnie przy ruchu tylko kiedy usiąde albo położe się spać, byłem u ortopedy prywatnie po wywiadzie oraz rentgenie stwierdził "Zespół bólowy mięśni przykręgosłupowych" zastosował Solux, Prądy i Jonoforezę. Stwierdził że mięśnie są spięte i po tych zabiegach powinny się rozluźnić. Czy Spięte mięśnie powodują spory ból? Dodam że mogłem ostatnimi czasy przeciążyć kręgosłup, może jeszcze zastosować fizykoterapie jakieś masaże?
napisał/a: MICHAL-CS 2016-06-23 13:14
Witam, sugerowałbym się udać do porządnego fizjoterapeuty w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania, celem przeprowadzenia dokładnego badania i oceny funkcjonalnej. Trzeba znaleźć przyczynę żeby leczyć objawy, sama fizykoterapia jest zazwyczaj mało skuteczna w takich przypadkach.

Pozdrawiam
napisał/a: Fliper0279 2016-07-15 14:19
Również sugerowałbym by podejść do jeszcze innego lekarza. Z własnego doświadczenia wiem że wersję w tym wypadku mogą być zupełnie inne. Ja mam problemy w odcinku "C" kręgosłupa z którym zmagam sie kilka dobrych lat. Nie mogę natomiast powiedzieć złego słowa na swojego lekarza pierwszego kontaktu który podszedł do sprawy bardzo profesjonalnie i działał ze wszystkim bardzo sprawnie. Rezonans pokazał przemieszczenie się kręgów względem kręgosłupa czyli tzw kręgozmyk.
Sprawna rehabilitacje, od czasu do czasu masaże (tutaj juz we własnym zakresie) prądy i 2x w tygodniu basen.
W tym roku jesienią jadę na turnus rehabilitacyjny. W leczeniu pomogło mi również noszenie koszulek z wełny owczej merynosów którą stosuje do dziś nawet do pracy. Kupiłem z polecenia masażysty który bardzo zachwalał i zapewniał o leczniczym działaniu wełny. Na pewno fajnie ogrzewa plecy zabezpiecza przed ewe przewianiem - może Tobie też posłuży na co dzień.

Tutaj znajdziesz kilka właściwości tego materiału http://www.woolmed.pl/content/6-wlasciwosci
napisał/a: moralna 2016-07-20 11:00
Sam teraz napisałeś, że kręgosłup w ostatnim czasie był obciążony. Może stawy się starły ? Profilaktycznie możesz brać arthroblock forte by je wzmocnić. Kręgosłup wtedy nie powinien Cię boleć bo ma na czym się opierać.
napisał/a: Thomy81 2016-08-18 17:41
Zrobiłem prześwietlenie rezonans magnetyczny z rezonansu wyszło drobne uwypuklenie, guzki schmorla ale nie naciska na korzenie nerwowe tak więc rehabilitant, ortopeda jak i neurochirurg powiedział że boleści nie są od kręgosłupa. Dodam jeszcze że jak się przeciąże to mam bolesny mostek jak go ucisnę ręką to jest czuły na ból tak więc od czego mogą być te boleści?
napisał/a: Thomy81 2016-09-23 10:45
Chodzę po rehabilitantach terapia manualna, jonoforeza, laser prący i nadal boli że nie mogę się ruszać a lekarzi i rehabilitanci mówią że to tylko drobne zmiany a mnie boli jak bym był po wypadku lotniczym do kogo ma się jeszcze udać?