Ból pleców przy robieniu brzuszków na ławce skośnej

napisał/a: NUKE 2014-11-19 20:29
Nawet po 10 brzuszkach na ławce skośnej odczuwam ból w odcinku lędźwiowym lub środkowym kręgosłupa. Podczas ćwiczeń odczuwam większe napięcie kręgosłupa, niż mięśni brzucha. Mam problem z kręgosłupem, więc kupiłem ławeczkę, żeby odciążać plecy podczas brzuszków. Co robię nie tak? Jak ćwiczyć poprawnie?
napisał/a: ~Anonymous 2014-11-21 11:12
NUKE napisal(a):Nawet po 10 brzuszkach na ławce skośnej odczuwam ból w odcinku lędźwiowym lub środkowym kręgosłupa. Podczas ćwiczeń odczuwam większe napięcie kręgosłupa, niż mięśni brzucha. Mam problem z kręgosłupem, więc kupiłem ławeczkę, żeby odciążać plecy podczas brzuszków. Co robię nie tak? Jak ćwiczyć poprawnie?

tu masz pokazane jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia na mięśnie brzucha
https://www.youtube.com/watch?v=R0j7eFDkBag
jeśli bolą Cię plecy to bardzo polecam spięcia brzucha leżąc na gumowej piłce. Masz w filmiku pokazane jak je wykonać.
ból pleców sygnalizuje, że najprawdopodobniej źle wykonujesz ćwiczenia. Poczytaj, poszukaj w internecie.
Polecam atlas ćwiczeń - wpisz w google. Powinno pomóc. Wspomagaj się filmikami instruktażowymi na YT. Nie wykonuj ćwiczeń jeśli odczuwasz ból lub jakikolwiek dyskomfort, ponieważ możesz sobie bardzo poważnie zaszkodzić.