ból pięty

napisał/a: wrodomin 2010-11-21 15:05
witam, mam 24 lata, od paru miesięcy dokucza mi ból w pięcie lewej nogi - ból ten jest szczególnie silny rano po wstaniu z łóżka, nasila się także gdy utne sobie powiedzmy godzinną drzemkę w ciągu dnia, to po wstaniu też silniej boli. Później jakby noga się ,,rzochodzi'' i albo nie odczuwam albo odczuwam ale jest to taki delikatny ból że właściwie nie zwracam na niego uwagi. jednak tak jak mówię, codziennie rano ból ten jest dość dokuczliwy.

Dodam że nie uprawiam żadnego sportu, nie mam nadwagi, 74 kg przy wzroscie 181 cm. Wiem że czesto takie dolegliwości zdarzają się sportowcom, biegaczom. Owszem czasem odbywam duższe spacery, kilkukilometrowe, i wówczas po takim przejściu rano pięta boli jeszcze bardziej.

Czy na podstawie takiego opisu ktoś może postawić mi diagnozę, co mi dolega, do kogo się udać i czy to jest wyleczalne. Nie chcę oczekiwać kilka miesięcy na wizytę u ortopedy, zwłaszcza ze ból ten mam tak jak pisałem juz 3-4 miesące, a wydaje mi się że w moim młodym wieku nie powinienem mieć takich dolegliwości, tymbardziej że nie uprawiam wyczynowo ani amatorsko sportu. Planuję udać się jutro do prywatnej przychodni, tylko do kogo sie zwrócić. Proszę o pomoc
napisał/a: augustyn888 2010-11-21 18:44
wrodomin napisal(a):witam, mam 24 lata, od paru miesięcy dokucza mi ból w pięcie lewej nogi - ból ten jest szczególnie silny rano po wstaniu z łóżka, nasila się także gdy utne sobie powiedzmy godzinną drzemkę w ciągu dnia, to po wstaniu też silniej boli. Później jakby noga się ,,rzochodzi'' i albo nie odczuwam albo odczuwam ale jest to taki delikatny ból że właściwie nie zwracam na niego uwagi. jednak tak jak mówię, codziennie rano ból ten jest dość dokuczliwy.

Dodam że nie uprawiam żadnego sportu, nie mam nadwagi, 74 kg przy wzroscie 181 cm. Wiem że czesto takie dolegliwości zdarzają się sportowcom, biegaczom. Owszem czasem odbywam duższe spacery, kilkukilometrowe, i wówczas po takim przejściu rano pięta boli jeszcze bardziej.

Czy na podstawie takiego opisu ktoś może postawić mi diagnozę, co mi dolega, do kogo się udać i czy to jest wyleczalne. Nie chcę oczekiwać kilka miesięcy na wizytę u ortopedy, zwłaszcza ze ból ten mam tak jak pisałem juz 3-4 miesące, a wydaje mi się że w moim młodym wieku nie powinienem mieć takich dolegliwości, tymbardziej że nie uprawiam wyczynowo ani amatorsko sportu. Planuję udać się jutro do prywatnej przychodni, tylko do kogo sie zwrócić. Proszę o pomoc



Można by tutaj wspomnieć o ostrogach piętowych,chociaż zazwyczaj pojawiają się na obydwu piętach.
Wydaje się że to specjalność ortopedy,dobrze by było wykonać zdjęcie rentgenowskie.