ból piersi a prolaktyna

napisał/a: kaede28 2014-05-21 16:23
Witam,
otóż mam taki problem, przez ponad rok zażywałam tabletki po których po jakimś czasie pojawił się mleczny lub przezroczysty wyciek płynu z obu piersi. W ulotce wyczytałam że lek ten może zwiększac stężenie prolaktyny we krwi i stąd te objawy. Lekarz również potwierdził że to może byc u mnie skutek uboczny. W 2008 roku zdiagnozowano u mnie torbiele na obu piersiach, po dwa i niewielkie. Onkolog zalecił tylko obserwacje. Jednak od kilku miesięcy pojawia się u mnie zazwyczaj przy ucisku brodawek również zielony płyn. Czy to może byc przyczyna tych torbieli? Tydzień temu byłam na kontroli usg piersi i nie wykazało niepokojących zmian, torbiele też nie rosną. Jednak zauważyłam że od jakiś 2, 3 miesięcy piersi bardziej mnie bolą ( może przyczyna leży też w tym, że częściej je badam, uciskam brodawki nawet kilka razy dziennie ) Nie zauważyłam żeby się powiększyły, ale jedna z brodawek dużo bardziej boli przy dotyku i mam wrażenie że jest nabrzmiała.
Niestety nie badałam stężenia prolaktyny, więc ten wyciek to moje przypuszczenia że to przez ten hormon Dodam, że odstawiłam ten lek 2 miesiące temu ponieważ staramy się o dziecko. I ostatnie dwa cykle rozregulowały się jeden 21 dniowy, drugi 32 dniowy, miesiąc po stosunku wykonałam test ciążowy - negatywny. Zauważyłam też że miesiączki są skąpsze tzn 2 dni plamienia 3-4 dni okresu i 1-2 dni plamienia. Przez te ostatnie 2-3 miesiące przeżywam silny stres co odbiło się także na wadze, spadałam około 10 kilo. I tu pytanie czy prolaktyna może rozchwiac gospodarkę hormonalną i czy może wpływac na trudności w zajściu w ciąże ? Wcześniej miałam cykle 28 dniowe. Dodam, że lekarz zabronił mi uciskac brodawki i "sprawdzac" czy coś leci, powiedział że to niewskazane i niezdrowe dla piersi.
Przepraszam za tak długi post, ale chciałam naświetlic problem.