ból, pieczenie i suchość pochwy

napisał/a: majdax.kasia 2014-07-19 12:56
Witam. Od trzech dni czuje dyskomfort w pochwie a raczej przy wejściu do pochwy. Piecze mnie i boli i odczuwam suchość w pochwie a szczególnie po stosunku . Moj partner takze zaczął sie skarżyć od wczoraj ze w trakcie stosunku i po odczuwa świąd i pieczenie penisa. 4 miesiące temu takze czulam pieczenie i swiad ale brałam tabletki na infekcje wywołana drożdżakami przepisane przez ginekologa i przeszlo a teraz znowu mam takie dolegliwosci. Czy to mogą byc objawy chlamydii lub innych chorób wenerycznych ? Czy raczej jakas infekcja lub grzybica ? Bardzo zalezy mi na odpowiedzie poniewaz do ginekologa dopiero za miesiac ide.
napisał/a: jakamilka 2014-07-22 15:34
Z wlasnego doswiadczenia - ja mialam suchosc po stosunku i pieczenie jak mialam grzybice, jednak moj Partner nie raportowal mi pieczenia penisa. Niemniej jednak obydwoje musielismy stosowac masc z Clotrimazolem plus ja globulki.
napisał/a: Hortofino 2014-07-23 08:17
Szybciej stawiałabym na infekcję intymną (prawdopodobnie grzybiczą), szczególnie że już taką przechodziłaś a grzybica pochwy lubi nawracać. Skoro oboje czujecie dyskomfort to może jedno z Was zaraziło się od drugiego, więc leczenie również powinniście przejść oboje. I najlepiej żebyś już teraz zaczęła stosować żel lacibios femina, który złagodzi pieczenie i swędzenie, a dzięki zawartości aktywnych substancji i pH 4,5 będzie hamował rozwój patogennych drobnoustrojów, więc pomoże Ci dotrwać do wizyty u ginekologa. Możesz go spokojnie używać, bo nie zawiera SLS, SLES, parabenów, więc jest delikatny i hypoalergiczny. Ogranicz też stosunki z partnerem, dbaj o higienę intymną, zacznij łykać coś na odbudowanie mikroflory pochwy i noś przewiewną bieliznę.
napisał/a: pchelka18 2014-08-03 09:52
oczywiscie bez wizyty u ginekologa sie nie obejdzie, zapewne leki dostaniesz i ty i twoj partner, lekarz zaleci tez posiew z pochwy, zeby dokladnie wiedziec co ma leczyc (moj gin.wyslal mnie na takie badania) a poki co to mozesz kupic sobie globulki dopochwowe Hydrovag, ktore maja wlasciwosci nawilzajace pochwe, co powinno zlikwidowac pieczenie i suchosc, w skladzie jest tez kwas mlekowy, ktory obniza pH utrudniajac dalszy rozwój infekcji