Ból palców u dłoni, łokcia i kolana kostki i stopy

napisał/a: parmezan1985 2015-12-18 20:17
Dzień Dobry,

Bardzo proszę o pomoc w podjęciu właściwych decyzji związanych ze zdrowiem mojego syna.

Kuba ma 8 lat. W poprzedni weekend złapał katar i kaszlał troszkę. Niby nic. Do środy był w domu. Ładnie smarkał, a na kaszel pomógł syrop. Z wtorku na środę przed snem mówił o bólu nogi. Po podaniu IBUM zasnął. Rano w środę było ok. Uzupełnił zaległości ze szkoły. Wieczorem, gdy się przebierał w piżamę znów skarży się na ból. Tym razem z lewej strony kostka, kolano i łokieć. Znów podałem IBUM, a ból ustąpił. Nim zasnął skarżył się jeszcze na to, że lewa noga robi się zimna, a po pewnym czasie ciepła. W czwartek poszedł do szkoły lekko kulejąc ale nie skarżył się na ból. Po lekcjach wychowawczyni powiedziała mi, że Kuba w ogóle nie biegał w szkole i strasznie kuleje. Zginanie lewej nóżki w kolanie sprawiało mu ból. Ze względu na brak możliwości dostania się do lekarza dopiero dziś zaliczyliśmy wizytę w przychodni. Dodatkowo rano bolało go pod lewą pachą i miał temperaturę 38 st. C. Na ból w łokciu, kostce i pod pachą Pani Doktor wykonała badania i dokładnie sprawdziła wskazane przez syna miejsca bólu. Nie znalazła nic podejrzanego natomiast skupiła się na kolanie. Dodam, że urazu nie było. Pani doktor skierowała nas do szpitala ze względu na podejrzenie stanu zapalnego w kolanie.
Po szpitalu wiem, że nic nie wiem. Kolano boli przy zginaniu nadal. Wywlokłem znów wszystko co mnie niepokoi. Lekarz skupił się na kolanie i zalecił smarowanie Olfenem i podawanie 3x dziennie leku przeciwbólowego.
2 godz temu znów miał gorączkę więc podałem MIG w syropie. Zgodnie z zaleceniem lekarza kolano delikatnie posmarowałem Olfenem. Godzinę temu na nodze pojawiły się czerwone plamki w zgięciu kolana, a syn zaczął skarżyć się na ból palców lewej dłoni. Oglądając jego dłoń zauważyłem, że palce mu lekko podpuchły, a skóra na palcach zrobiła się wyraźnie ciemniejsza < bardziej bordowa> niż na palcach prawej dłoni.

Z małżonką już nie wiemy co mamy robić. Są to dla nas nietypowe objawy, a dla syna dość uciążliwe. Googlowanie nie rozwiało naszych wątpliwości.
Generalnie nie wiemy co w tej sytuacji robić, czy już jechać do szpitala czy zaczekać do rana i jutro udać się do lekarza. Nie jestem panikarzem ale za dużo wątpliwości na raz. Dlatego proszę Państwa o głos rozsądku w sprawie zdrowia Kuby.


Wyszło mu więcej krostek, a czerwone plamy zrobiły się większe. Jadę od razu do lekarza.
napisał/a: parmezan1985 2015-12-19 17:44
Wizyty u lekarza nie skomentuję.

Dalej nie wiem co dziecku jest. A młody skarży się, że druga noga pod kolanem zaczyna go boleć :/



Poniżej linki do zdjęć plam pod kolanem i wysypki.
http://1drv.ms/1QRFaO4
http://1drv.ms/1QRFblb
napisał/a: parmezan1985 2015-12-21 03:10
Jesteśmy w szpitalu na oddziale z podejrzeniem choroby Schönleina-Henocha.